144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

TRAC Eskişehir Şubesi JOTA, JOTİ Çalışması

Eskişehir'de, Dünya İzcilik Bürosunun katkılarıyla JOTA-JOTİ faaliyetleri gerçekleştirildi.Her yıl ekim ayının 3’üncü haftasına denk gelen cumartesi ve pazar günleri, dünya izcileri amatör telsizle havada ve internetle bilgisayarda buluşuyorlar. Etkinlik, Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) ve Eskişehir Şubesinin katkılarıyla, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye İzcilik Federasyonu bünyesindeki Eskişehir İzcilik İl Temsilciliği önderliğinde, Gençlik Spor Kulübü, Fatih İzcilik Gençlik Spor Kulübü, Çevsad ve İki Eylül İzcilik Gençlik ve Spor kulüplerinin katkılarıyla düzenlendi.

 


Eskişehir İzcilik İl Temsilcisi Ramazan İbrahim Birol, etkinlikle ilgili, “Bu JOTA-JOTİ faaliyetleri sayesinde dünyadaki bütün izciler kısa dalga üzerinden birbirleriyle çok rahat görüşme yapıp yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kuruyorlar. Bu faaliyetlerimiz izcilerin dünya izcileriyle buluşmasını başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor” dedi.

Eskişehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü İzci Evi’nde gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, Eskişehir’deki izciler, hem internet üzerinden hem de kısa dalgalar sayesinde Kocaeli, Gölcük ve İzmir’le telsiz görüşmeleri gerçekleştirdiler. Etkinlik 19 Ekim Pazar günü saat 18:00’da kapanış töreniyle sona erdi.

 

Serdar ÇİVİSÖKEN

TA2RN

ESKİŞEHİR TRAC GENEL SEKRETERİTRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member