144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

2006 Yılındaki ITU Özel İstasyonumuzu Ziyaret eden Houlin ZHAO ITU Genel Sekreteri Seçildi.

      2006 yılında Antalya’da gerçekleşen ITU Genel Kurul toplantısı esnasında (“ITU PP’06”), toplantının  yapıldığı otel ile Antalya Şubemizde birer özel işaretli istasyon çalıştırmış ve toplantı katılımcılarının bir bölümünü istasyonlarımızda ağırlamıştık.

      ITU, Telekomünikasyon Sektörünün evrensel düzenleyici kurumu ve Birleşmiş Milletlerin (BM) bir uzman alt kuruluşu. ITU Genel Sekreteri, BM Genel Sekreteri statüsünde sayılıyor BM Protokolünde.

      Toplantının yapıldığı otelin arazisinde çalıştırdığımız istasyona (“TC4PP”), bu toplantıda görevlerine yeni seçilen Genel Sekreter, Genel Sekreter Yardımcısı ve ITU-D Direktörü şeref vermiş ve istasyonumuzun şeref defterine izlenimleri ile Radyo Amatörlüğü hakkındaki düşüncelerini yazma lütfunda bulunmuşlardı.

      O toplantıda Genel Sekreterlik görevine seçilen Sayın Dr. Hamadoun TOURE’de istasyon şeref defterine övgü dolu bir yazı yazmış, toplantıdan kısa süre sonra da lisans alarak Radyo Amatörlüğüne HB9EHT işareti ile katılmıştı.

      Geçtiğimiz günlerde Kore’de gerçekleşen ITU Genel Kurulunda (ITU PP’14), iki dönemlik azami görev süresini dolduran Sayın Dr. Touré’nin yerine, istasyon faaliyetinde bulunduğumuz toplantıda Genel Sekreter Yardımcısı görevine seçilen ve TC4PP işaretli istasyonumuzun ziyaretçileri arasında yer alan Sayın Houlin ZHAO seçildi.

      Ekte, Sayın Zhao’nun istasyonumuz şeref defterine yazmayı lütfettiği yazı ile istasyonumuzda çekilen resmi yer almaktadır.

      2014 Toplantısında Gerek Sayın Zhao’nun bu göreve seçilmesi, gerekse BTK’nın ITU Konsey Üyeliğine tekrar seçilmesi bizleri çok sevindirdi.

      Sayın Zhao ve  BTK’yı yürekten kutlar,Sayın Zhao’nun da selefi gibi Radyo Amatörlüğü camiasına katılmasını temenni ederiz.

                   73!

      TRAC Genel Merkezi

 

Sayın, Zhao TC4PP önünde (ortada), Sağda dönemin TRAC Genel Saymanı Sayın Gülay BAŞAK (TA1YB), Solda IARU Delegesi (ve IARU Afet Haberleşme Koordinatörü) Sayın Hans ZIMMERMANN (HB9AQS).

 

Sayın Zhao TC4PP Şeref Defterine yazı yazarken. Arka Planda IARU Delegesi Hans ZIMMERMANN (HB9AQS) yer alıyor

 


 

Sayın Zhao’nun TC4PP Şeref Defterine aktardığı düşünceleri;

(“Radyo Amatörlüğü Haberleşmesi acil durumlarda haberleşmenin sağlanması ve olağan hallerde dünyadaki insanları irtibatlandırmak anlamında çok güçlü bir araçtır. Ben Radyo Amatörlerinin çalışmalarını takdir ediyor ve onlara en iyi dileklerimi gönderiyorum, H. Zhao”)

 

 

 

 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member