144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

SİVAS TRAC VE AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAKIN İŞBİRLİĞİ

 

 

      Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Sivas Şubesi yaptığı görüşmeler ve protokoller kapsamında Sivas Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile daha yakın iş birliği içerisine girdi. Şube Başkanı Suat Duman, Sayman Kaan Güzel ve üye Bilal Emlik, Sivas Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

      Yapılan görüşmelerde Sivas Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile TRAC arasında var olan ilişkilerin daha da ilerletilmesi kararı alındı. İlk etapta TRAC'ın yazışma adresi değişikliği için Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci, gerekli olur kararını vererek adres değişikliğinde bulunuldu. TRAC Sivas Şubesi'nin bu kapsamda yeni yazışma adresi Sivas Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Örtülüpınar Mah. Reşat Şemsettin Sirer Cad. Nu: 10 Merkez / Sivas olarak güncellendi. 

 

      Sivas Afet ve Acil Durum Müdürü Sayın Nazif Ekinci ile yapılan görüşme sonrasında daha yakın iş birliği yapılmasına yönelik görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmede TRAC Sivas Şubesi' ile AFAD İl Müdürlüğü arasında başta tatbikatlar olmak üzere daha yakın iş birliğine içerisine gidilmesi ön görüldü. TRAC Sivas Şubesi yapılması planlanan tatbikatlarda muhabere desteği sağlamayı taahhüd ederken Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'de SAMP Planı çerçevesinde TRAC üyelerine arama kurtarma, ilk yardım, balık adam ve dağcılık eğitimleri verecek. Eğitimlerin sene başı itibariyle başlaması ön görülüyor. Önümüzde ki günlerde yapılacak tatbikat ve eğitimlerde TRAC Sivas Şubesi, oluşturduğu seyyar role istasyonu ile tatbikat ve eğitimlere tüm üyeleri ile katılım sağlayacak. 


 

 

 

 

 

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member