144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

TRAC Sivas Belediye Başkan Yardımcısını ağırladı

 

      Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Sivas Şubesi tarafından Ocak ayı toplantıları devam ediyor. İkincisi gerçekleştirilen TRAC Sivas Şubesi Ocak ayı toplantısına Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun konuk oldu.

      Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun konuk olarak katıldı.
Şube Yönetim Kurulu ve üyeleri tarafından karşılanan Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Sivas Şubesi'nin SAMP Planında aktif olarak görev almasının önemli olduğunu söyledi. Kamu yaranına çalışır derneğin afet ve acil durum hallerinde gönüllü olarak hizmet vermesinin önemine vurgu yapan Belediye Başkan Yardımcısı Uzun, Türkiye'nin afete her an hazır olması gerektiğini vurguladı.

      Sivas Afet Müdahale Planı kapsamında Sivas Belediyesi'nin yer aldığı hizmet gruplarından bahseden Başkan Yardımcısı Uzun, STK'lar ile sürekli iş birliği yapılması gerektiğine vurgu yaptı.

      Uzun, "Sivas Afet Müdahale Planı toplantılarına katıldık. Oldukça verimli geçen toplantılar sonucunda STK'lar ile daha aktif iş birliğinin yapılması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Sivas Şubesi'de bu kapsamda gönüllü olarak hizmet veren bir kurum. Kamu yararına çalışır dernek olmasıyla da dikkat çekiyor. Haberleşme konusu bu kapsamda önemli bir rol oynuyor. Türkiye genelinde haberleşme konusunda akla ilk gelen isimlerden birisi olan TRAC'ın Sivas'ta şubesinin bulunması da son derece güzel bir gelişme. Sivas Belediyesi olarak her zaman iş birliğine ve katkıya hazırız. Özellikle sabit bir dernek yeri konusunda TRAC Sivas Şubesi'nin taleplerini Belediye Başkanımız Sayın Sami Aydın'a ileteceğim ve kendimde referans olacağım. Sizleri tanıdığım için çok mutluyum" ifadelerinde bulundu.

      TRAC Şube Başkanı Suat Duman ise Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun'a TRAC ve Türkiye Afet Müdahale Planı kapsamında bilgiler verdi. TAMP'ın yerelde ki ayağı olan Sivas Afet Müdahale Planı kapsamında yapılması gerekenleri Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun'a aktaran Şube Başkanı Duman, sabit bir yer konusunda destek istedi.

      Şube yönetim kurulu ve üyeleri ile de TRAC Sivas Şubesi'nin yer konusunda ihtiyacı olduğunu ve Sivas Belediyesi'nin kendilerine sunacağı bir imkan ile sorunların üstesinden gelinebileceğini söylediler.

      Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen toplantı ikramların ardından sona erdi.

 

Suat DUMAN

TB7DSD

Şube Başkanı

 


 

 


 


 


 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member