144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

TRAC Sivas Şubesine Kısa Dalga cihaz desteği

      Aslen Sivaslı olan ve Almanya'da yaşayan İsmail Kırıktaş (DJ0OM) TRAC Sivas Şubesi'ne bir adet kısa dalga cihaz hediye etti.

      Kırıktaş tarafından temin edilen kısa dalga cihaz Şube Başkanı Suat Duman ve Şube Üyeleri, Bilal Emlik, Ahmet Çakır tarafından teslim alındı. TRAC'ın Sivas'ta şube açmasından son derece memnun olduğunu dile getiren radyo amatörü İsmail Kırıktaş, derneğin yeni kurulduğunu ve Sivaslı olarak kendisinin de katkı sağlamak istediğini belirtti. Bu sebeple dernek faaliyetlerinde kullanılmak üzere bir adet Kenwood TS440 SAT Marka cihazı şubeye hediye eden radyo amatörü İsmail Kırıktaş, duygu ve düşüncelerini dile getirdi; "Ben Aslen Sivaslıyım ama Almanya'da ikamet ediyorum. Sivas'ta TRAC Şubesi'nin kurulduğunu duyduğumda çok mutlu oldum. Bu sebeple dernek faaliyetlerinde kullanılmak üzere şubeye bir adet Kenwood TS440 S marka cihaz temin ettim. Afetsiz günlerde kullanılmasını diliyorum. Sivas'ın başarılarına binlerce kilometre uzaklıktan katkı sağlamak istedim" şeklinde konuştu.

      TRAC Sivas Şubesi Başkanı Suat Duman ise nazik davranışından ötürü radyo amatörü İsmail Kırıktaş'a teşekkür ederek, "Bizleri çok sevindirdiniz. İhtiyacımız olan kısa dalga cihazı şubemize hediye ederek Sivas amatörlüğünün gelişimine katkıda bulundunuz. Bu sebeple gerek TRAC gerekse de üyelerimiz adına teşekkür ediyorum" ifadelerinde bulundu.

 

      TRAC Sivas Şubesi

 

 

 


 

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member