144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

TRAC Sivas Şubesinden Afet Gönüllülerine Telsiz Eğitimi

      İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü bünyesinde 1 haftadır devam eden Afet Gönüllüsü eğitimleri kapsamında katılımcılara telsiz kullanım eğitimleri verildi.

      Eğitim programına Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli, Sivas’ta görev yapan askeri personeller ve doğa sporları kulüplerinin yöneticileri ve üyeleri katıldı. Afet Gönüllüsü programı kapsamında ilk yardım, hafif arama kurtarma eğitimleri alan katılımcılar, en son olarak da telsiz kullanım eğitimi aldılar. Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Sivas Şubesi tarafından verilen eğitimlerde katılımcılara telsiz kullanımı, afet ve acil durumlarda iletişim gibi konularda bilgiler verildi.

     TRAC Şube Başkanı Suat Duman, afet ve acil durum hallerinde telsiz kullanımının gerekliliği konusunda katılımcılara sunum yaptı. Erzincan ve Marmara, Ceyhan, Dinar ve Van depremlerinin yanı sıra Birinci Körfez Savaşı ve Bosna Savaşı sırasında Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti’nin iletişim konusunda destek sağladığını söyleyen TRAC Sivas Şubesi Başkanı Suat Duman, afet ve acil durum hallerinde telsiz iletişiminin hayati öneme sahip olduğunu belirtti.

      TRAC Şube Saymanı Kaan Güzel ise uygulamalı telsiz kullanımı konusunda bilgiler verdi. Eğitimin uygulama safhasında katılımcılar amatör telsiz üzerinden Sivas’ta ki diğer radyo amatörleri ile görüşme imkanına sahip oldular.

 

PROGRAMIMIZ ULUSAL BASINDA YER ALDI

TRAC Sivas Şubesi tarafından gerçekleştirilen telsiz eğitim programı ulusal basının dikkatini çekti. Radikal, Hürriyet, Milliyet, Haber7, Haberler.com gibi milyonlarca ziyaretçiye ulaşan ulusal haber sitelerinde derneğimizin faaliyetleri manşetten okuyuculara ulaştı.


http://www.haberler.com/afet-gonullulerine-egitim-6960304-haberi/
http://www.radikal.com.tr/sivas_haber/afet_gonullulerine_egitim-1292043
http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/Sivas-Haberleri/afet-gonullulerine-egitim_54768
http://www.haber7.com/guncel/haber/1295279-afet-gonullulerine-egitim

 

TRAC Sivas Şubesi


 


 


 


 


 


 


 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member