144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

TRAC Çanakkale Şubesinin Çalışma Mekanının Açılışı Yapıldı

      2013 yılı başlarında kurulan ve Çanakkale İl AFAD Müdürlüğünün güçlü desteği ile bazı önemli öncü (pilot) projeleri gerçekleştiren TRAC Çanakkale Şubesi çalışma mekânına kavuştu.

      Bu mekânın oluşturulması ise Çanakkale Belediyesinin desteği sayesinde gerçekleşti.

      Çanakkale kentinin merkezi bir konumunda yer alan bu mekânın Çanakkale Belediyesi tarafından tahsisi ile TRAC Çanakkale Şubesinin kulüp istasyonu YM3KCN/YM3ECN de işletmeye alınmasının yolu açıldı. Gerekli teçhizat imece usulü ile temin edildi. Kısa bir süre sonra bu istasyon 10-15-20 m bantlarında yagi ve 30-40-80 m bantlarında tel antenle çalışır duruma gelecek.

      Bu mekân, Çanakkale kentinde yürütmekte olduğumuz çok ortaklı çalışmalar için, ayrıca Çanakkale Kara Savaşlarının 100. Yılını anma etkinlikleri çerçevesindeki “Gonca Suyu Projesi” çalışmamız bağlamında bir irtibat ve koordinasyon merkezi işlevini yerine getirecek.

      Çok ortaklı çalışmalar arasında 18 Mart Üniversitesi ve Çanakkale Kent Konseyi ile yürüttüğümüz çalışmalar da yer alıyor.

       Bu mekân esasında bir başlangıç adımını teşkil ediyor. Zira Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan bir arsa tahsisi ile Çanakkale AFAD Müdürlüğü tarafından Toplanma Yeri olarak tanımlanan bir yerde daha büyük ve olası bir afet veya acil durumda Haberleşme Hizmet Grubundaki diğer kurumlarla işbirliği içinde haberleşme hizmetinin yürütülmesini mümkün kılacak bir İstasyonun kurulması aşamasına geçilecek. Bu istasyon da “contest istasyonu” niteliklerine sahip olacak.

      Gelinen noktada TAMP Planının öngörülerinde önemli bir yere sahip olan “Kamu-Özel Sektör-Üniversite-Gönüllü Sektör İşbirliği Felsefesi”, halkın da katılımıyla gerçekleşme aşamasına girmiş oluyor.

      Bu aşamaya gelinmesini mümkün kılan Çanakkale Belediye Başkanı Sayın Ülgür GÖKHANa, Çanakkale İl AFAD Müdürü Sayın Erdoğan ÇABUK’a Çanakkale Kent Konseyine, Çanakkale 18 Mart Üniversitesine ve bu hedefe yönelik çabalarımıza desteklerini esirgemeyen Çanakkale Sanayi ve Ticaret Odası ile çalışmalara katılımda bulunan kurum ve kuruluşlara şükranlarımızı sunarız.

      Bu aşamaya gelinmesi, özverili çalışmalarda bulunan TRAC Çanakkale Şubesi üyeleri ve bu özverili çalışmaları ilgiyle izleyip tanıtan Çanakkale Yerel Basını ve medyası sayesinde olmuştur. Çanakkale Yerel Basını ve medyası, halkın katılımının sağlanmasına büyük katkılar sağlamıştır. Kendilerine yürekten teşekkürlerimizi ifade etmek isteriz.

      Bu mekân, afetlere hazırlık, gönüllü katılım ve Radyo Amatörlüğünün bilimsel yönlerinin icrası, ayrıca genç kesimlerin kazanılması anlamında önemli yararlar sağlayacaktır

      İstasyonda yapılacak çalışmalar TRAC, Çanakkale Şubesi web ve sosyal medya sayfalarında duyurulacaktır.

Hayırlı olması dileğiyle,


73!

TRAC Genel Merkezi

 


Arka Planda soldan sağa: Kilitbahir Muhtarı Sn . Ali Şinasi TINAS, Çanakkale Belediye Başkanı Sn. Ülgür GÖKHAN, KEGM Çanakkale Müdürü Sn. İsmail  DURGUT, Çanakkale İl AFAD Müdürü Sn. Erdoğan ÇABUK (TA3DEC), TRAC Çanakkale Şb. Başkanı Sn. Alper DOĞMAZ (TA3APR), Ön Planda: Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı  Sn. Ümit BURUNLULAR (TB3BUY).


 

Soldan sağa:  KEGM Çanakkale Müdürü Sn. İsmail DURGUT, ÇOMÜ Öğretim Görevlisi Sn. Selahattin BOZKURT (TA3IKJ), İl AFAD Müdürü Sn. Erdoğan ÇABUK (TB3DEC), Çanakkale Belediye Başkanı Sn. Ülgür GÖKHAN


 


Soldan sağa: ÇOMÜ Öğretim Görevlisi Sn. Selahattin BOZKURT (TA3IKJ), Çanakkale İl AFAD Müdürü Sn. Erdoğan ÇABUK (TB3DEC), Çanakkale Belediye Başkanı Sn. Ülgür GÖKHAN, TRAC Çanakkale Şubesi Başkanı Sn. Alper DOĞMAZ (TA3APR)

 

 

Basında Yer Alan Haberler;

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/Canakkale-Haberleri/her-mahalle-icin-amator-telsizciler_88535

http://www.sanalbasin.com/her-mahalle-icin-amator-telsizciler-9319947/

http://bursamanset.com.tr/her-mahalle-icin-amator-telsizciler/62939/

http://www.samsundahaber.com/haber/her-mahalle-icin-amator-telsizciler-333810.html

http://www.canakkalekentkonseyi.org/index.php/component/content/article/25-the-project/478-her-mahalle-cin-amatoer-telsizciler

http://www.canakkaleafet.gov.tr/haberler/3967/trac-canakkale-subesi-yeni-merkezini-acti.html

 

 

 

 

 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member