144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

TRAC Manisa Şubesi Öğrencilere Telsiz Kullanımı Eğitimi verdi

      Manisa'da bulunan MATEM meslek lisesi izcilik gurubu lideri ve okulun makine branş öğretmeni olan sn. Hasan ÖZBEK, TRAC’ın web sayfasından (www.trac.org.tr) telefon bilgimize ulaşarak 9-10-11. Sınıflardan oluşturdukları izcilik gurubu için liderlik vasfı ve okul yönetimi adına bizlerden Telsiz kullanımı hakkında seminer vermemizi talep etmiştir.

      Çağrıya istinaden 10.04.2015 tarihi saat 18:00 MATEM meslek lisesi 12 numaralı dershane olarak belirlenmiş ve izcilik gurubunda yer alan 15 öğrenci ve izci liderlerinin katılımı ile amatör telsizciliğin ne olduğu nasıl amatör telsizci olunacağı, derneğimizin faaliyetleri ve telsiz kullanımı ile ilgili şubemiz tarafından 2 saatlik bir seminer verilmiştir.

      Seminerimize ilginin oldukça yoğun olduğu gözlenmesi neticesinde Seminer sonrasında sınava hazırlık aşamasında olan Manisalı amatör adaylalarımız için hazırladığımız ve halen devam etmekte olan sınava hazırlık seminerimize izcilik gurubu davet edilip amatör telsiz lisansı sınavı hakkında fikir sahibi olmaları adına seminerlerimize izleyici olarak katılmalarına imkan sağlanmıştır.

      Telsiz kullanımı için düzenlemiş olduğumuz seminer sonrasında konu ile ilgili merak uyanan ve amatör telsizciliğin ilgisini çektiği katılımcılardan bir kısmı amatör telsizci olmak ve sınava katılmak için girişimlerde bulunduklarını beyan etmiştir.

 

      TRAC MANİSA ŞUBESİ

 

 

 

 

 

 

 

 

      

 

 

 


 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member