144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Haberleşmenin Önemi ve Afet Haberleşmesi Paneli Yapıldı

      Çanakkale Savaşlarının 100. Yılı nedeniyle Çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi ve Türkiye Radyo Amatörleri  Cemiyeti tarafından hazırlanan  ''100. Yılında Haberleşmenin Önemi ve Afet Haberleşmesi"  paneli Çanakkale Onsekiz Mart üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Safiye Hüseyin Elbi Konferans Salonu'nda gerçekleşti.

 

      Panele Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Metehan Uzun, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Erdoğan Çabuk, Sağlık Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Gülbu Tanrıverdi, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

      Açılış konuşmasını yapan Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü (AYAY) Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Melek Bulut, AYAY hakkında kısaca bilgi vererek afet yönetiminde haberleşmenin önemine değindi.İl Afet ve Acil Durum Müdürü Erdoğan Çabuk ise, AYAY Bölümü'nün ÇOMÜ de bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün afet ve acil durumlarda neler yapacağı konusunda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

      Akademisyen ,ögrenci  ve Amatör Telsizcilerin Yogun ilgi gösterdiği panel iki oturum olarak gerçekleştirildi.

      İlk oturumda Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı Alper Doğmaz; Çanakkale Savaşlarının 100. Yılında Haberleşmenin Önemi ve Goncasuyu Telsiz İstasyonu, Türk ve Avusturalyalı radyo amatörlerinin katılımıyla yapılan Goncasuyundan Dünyaya Projesi hakkında bilgi verdi.

      Çanakkale İl Telekom Müdürü Sakin Çetintürk; Haberleşme Hizmet Grubunun Yapılanması ve Görevleri,

      Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Genel Başkanı Aziz Şasa; Gönüllülüğün Türkiye Afet Müdürlüğü Planındaki Uygulama Örneği TRAC başlıklı konuşmaları gerçekleştirdiler.

      Panelin ikinci oturumunda ise; Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şube Başkanı Ümit Burunlular; Afet Haberleşmesi ve Engelliler, İÇDAŞ İş Güvenliği Müdürü Agah Ayhan; İş Yerlerinde Afet Haberleşmesi ve İş Sağlığı ve Güvenliği,ÇOMÜ Mühendislik Fakültesi'nde Öğr. Gör. Dr. Nejdet Yücel Yazılım Temelli Afet Haberleşmesi konularında bilgiler verdiler.

 

       TRAC ÇANAKKALE ŞUBESİ

 

 

 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member