144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Çanakkale Valisi, İl AFAD Müdürü ve Baş Savcı Ziyareti

 

      Şube çalışmalarını yoğun şekide destekleyen bu kıymetli kamu yöneticisini ziyaretimiz esnasında, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü Başkanı Sayın Prof.Dr. Günhan ERDEM ile de bazı yararlı  görüşmeler ve istişarelerde bulunma olanağı oldu.

      Bundan sonra da Çanakkale Başsavcısı Sayın Salih ÇOKAL da makamında ziyaret edildi. Bu  ziyaret esasında bir "iade-i ziyaret" niteliğindeydi, zira Sayın Başsavcı geçtiğimiz günlerde TRAC Çanakkale Şubesini ziyaret etmiş ve çalışmalar hakkında bilgi almıştı. Kendisi bu ziyaretinde, Afyon Sultandağ depreminde afet bölgesinde görev yaptığını, aynı dönemde Vali Sayın Çınar'ın aynı yerde kaymakamlık görevinde olduğunu ifade etmişti. Sayın Çokal, yaşadığı deprem deneyimi nedeniyle afetler ve afet haberleşmesi konusunda duyarlı olduğunu ve şubemizin çalışmalarına mümkün olan her desteği verebileceğini belirtirken, Sayın Valinin de bu konulara duyarlı olduğunu bildiğini söylemişti.
Sayın Çokal ile kendisine bağlı birimlerin afetlerde yaşaması olası haberleşme sorunları da irdelenerek buna yönelik bazı analizlerin ortaklaşa yapılması yönünde mutabakat sağlandı.

      Çok verimli olduğunu değerlendirdiğimiz bu ziyaretler esnasında TRAC Çanakkale Şubesi heyetinde Şube Başkanı Alper DOĞMAZ (TA3APR), Başkan Yardımcısı Nedim ÇOLAK (TA3EC), henüz çağrı işareti tahsisi gerçekleşmemiş ve A sınıfı belge hakkını kazanmış olan Şube Sekreteri Mustafa Evren ÇİMEN ve  Şube Halkla İlişkiler Koordinatörü Erdem SÜREN (TB3CEA) yer aldı.
      
      Alper DOĞMAZ, TA3APR
      TRAC Çanakkale Şube Başkanı

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member