144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Antalya Haberleşme Hizmet Gurubu Toplantısı Yapıldı

      Türk Telekom tarafından yapılan çağrı üzerine TRAC Antalya Şubemizi temsilen Şube Başkanı TA4B Selim ŞANLI, Şube Sekreteri TA4AYT M.Nedim AYMEN ve Genel Merkez Genel Sekreteri TA4E Muhsin BOZKURT’dan oluşan ekibimiz 16.04.2015 günü Telekom binasında yapılan Haberleşme Hizmet Gurup toplantısına katıldılar.

 


      Toplantıya 16 kurumu temsilen 37 kişi katıldı. Öncelikli olarak TAMP planı üzerinde duruldu. Planın ana fikri ve hizmet gurupları konularında kısa bilgilendirmeler yapıldı. Sonrasında Antalya’nın afet riskleri değerlendirildi. Kurumların birbiriyle olan ilişkilerinin sıkılaştırılması HHG planının işleyiş şekli izah edildi.

      Tarafımızdan yapılan Akdeniz havzasındaki deprem ve aynı derecedeki tsunami risk değerlendirmeleri ilgiyle izlendi. Bu risklere karşı verebileceğimiz hizmet, altyapılarımızın kapasiteleri ortaya konularak katılımcılara izah edildi.

      Katılımcı kuruluşlara bünyelerinde olağanüstü hal görevlendirmelerine tabii olan personelin 9 Mayısta Antalya’da yapılacak olan Radyo Amatörlüğü sınavlarına katılmalarının teşvik edilmesi uyarısında bulunuldu.

      Mayıs ayı içerisinde masa başı plan tatbikatı ve akabinde saha çalışması yapılması kararlaştırılarak saat 14 de başlayan toplantı saat 16.10 gibi sonlandırıldı.

 

      TRAC ANTALYA ŞUBESİ

 

 

 

 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member