144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

TRAC Gümüşhane Şubesi İlk Genel Kurulunu Yaptı

   TRAC - Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Gümüşhane Şubesi ilk Genel Kurulunu 09.11.2013 Cumartesi günü Dernek Merkezinde yaptı. 

  Karaer Mahallesindeki dernek binasında  yapılan şubenin ilk kongresi de gerçekleştirildi. Belediye Başkan Yardımcısı Şevki Aşkın, İl Sağlık Müdürü Dr. Emre Boşnak, TRAC Genel Başkan Yardımcısı Hüdaverdi Güneş, Sağlık Müdürlüğü Acil ve Afetlerde Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Alptekin Giresunlu, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Afet Yönetim Merkezi Müdürü Akın Karagöz, bölge illerin TRAC temsilcileri ve TRAC Gümüşhane Şubesi Üyeleri Amatör telsizciler katıldı.


        TRAC Genel Başkan yardımcısı Hüdaverdi Güneş’in divan başkanlığında ilk kongresini de gerçekleştiren TRAC Gümüşhane Şubesinin yönetim kuruluna Rahim Çakır, Adem Yağlıdere, İsmet Koca, Kenan Öztürk ve Burak Bulgur, denetleme kurulu üyeliğine ise Emre Boşnak, Alptekin Giresunlu, Burak Yurtışığı seçildi.

        Yönetim kurulunun kendi arasında yaptığı görevlendirmenin ardından Yönetim Kurulu Başkanlığına Rahim Çakır, Başkan Yardımcılığına Adem Yağlıdere ve Muhasip Üyeliğine İsmet Koca seçildi.

        18 Üyesi bulunan TRAC Gümüşhane Şubesi Başkanı Rahim Çakır, üç kişiyle başladıkları çalışmalar kapsamında şubeye yer temin ettiklerini ve amatör frekanslardaki telsiz rölelerini kurduklarını söyledi.

 


 

 

Rahim ÇAKIR  

TRAC Gümüşhane Şubesi Başkanı

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member