144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

AKSAZ DENİZ ÜSSÜNDE SUNUM YAPILDI

      TRAC, T.C. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Aksaz Donanma Üssünde konuşlu Çok Uluslu Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi Komutanlığı tarafından gelen davet çerçevesinde “MARSEC-2015/ Çok Uluslu Deniz Güvenliği Tatbikatı-2015” etkinliğine katılımda bulunacaktır.

Deniz güvenliği bağlamındaki değişik acil durum senaryoları çerçevesinde Ekim ayında icra edilecek bir fiili tatbikatta “Sivil-Asker Koordinasyon Haberleşmesi” ve “Yedek Haberleşme Kaynağı” rolleri Cemiyetimizce üstlenilmiştir.

       Bununla birlikte, etkinliğin bir parçası olan bir çalıştayda çok sayıda kurum ve dış ülke temsilcilerine İngilizce bir sunum, TRAC Genel Merkezi Başkanlığı tarafından görevlendirilmiş olan Kadıköy Şubemiz üyesi Eren TÜRKAY (TA1AET) tarafından takdim edilmiştir.

      Sunumda afet haberleşmesinde gönüllülüğün etkin rolüne örnek olarak Radyo Amatörlüğü, Sivil-Asker Koordinasyon Haberleşmesinde Radyo Amatörlüğünün rolü, Haberleşme Hizmet Grubu yapılanması ve afet haberleşmesi gibi konular irdelenmiş, sunum büyük ilgi ve beğeni toplamıştır.

      Bu etkinliğin, Muğla Vilayetinin olası afetlere hazırlığı konusunda Haberleşme Hizmet Grubu Ulusal Düzey Planı mucibince Cemiyetimizce yürütülen çalışmalarda Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı ile işbirliği konusunda adımlar atılmasına yardımcı olacağı değerlendirilmektedir.

 

      73!

      TRAC Genel Merkezi

 

 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member