144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Deniz Harp Okulundaki Faaliyetlerimiz

Daha önce başladığını bildirdiğimiz ve Kadıköy Şubemizce yürütülmekte olan çalışma yeni bir boyut ve süreklilik kazanmış bulunuyor.

Okul Komutanlığının desteği ve öğrencilerin katılımı ile Okul bünyesinde bir “Radyo Amatörlüğü Kulübü” kuruldu. Kulüp üyeleri 1.2.3 ve 4.Sınıf öğrencilerinden oluşmaktadır. Önümüzdeki dönem 22 kişilik üyesi bulunan kulübün katılım sayısının da artacağı ön görülmektedir.

  18 Haziran günü Deniz Harp Okulunda tertiplenen Geleneksel “Kuzu Günü” şenliği sırasında iki takım arasında “İstasyon Kurma Yarışması” düzenlendi. En kısa sürede portatif HF istasyonu kurup SSTV ile görüntü aktarmayı hedefleyen olan bu yarışmada 6 kişiden oluşan iki takım da benzeri bir performans sergileyerek 1 dakika 22 saniyede hedefe ulaşmıştır.

Sınav takvimine ve okul tatil programına bağlı olarak bundan böyle her haftanın bir günü ortak çalışmalar sürdürülecektir. Sırada kulüp istasyonunun konumunun belirlenmesi ve etaplar halinde donatılıp devreye alınması ile okulun kendi çağrı kodu ve lisanslı eğitmenleri ile projeyi devam ettirmek gibi bir yol planı bulunmaktadır. İlerleyen günlerde farklı ve yenilikçi  projeler ile faaliyetlere devam edilecektir.

Bu etkinlikte görev alan Kadıköy Şubemiz üyeleri Volkan ŞAMLI (TA1DE), Erhan ARSLAN (TB2BEA) ve Kadir Tamer TANYAS (TA2OTT) arkadaşlarımızı kutlarız.

 

73!

TRAC Genel Merkezi

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member