144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

TRAC Artvin Şubesi Bakım ve Onarım çalışması

       Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Artvin Şubemizin Anten ve Cihaz sistemlerinde 1-2 Ağustos Günlerinde Bakım ve Onarım çalışmaları yapılmıştır. Yapılan bu çalışmalar ile  Şubemizin Haberleşme kabiliyeti her türlü çalışmaya uygun hale getirilmiştir.

İlimizde yaşanan ağır kış şartları ve akabinde karşılaşılan fırtına neticesinde Anten sistemlerinde hasar meydan agelmişti. Şubemiz konumu itibari ile bu tür hava muhalafetlerine açık bir noktada olması özellikle alt bandlarda çalışan dipol ve Deltaloop tipi antenlerimizin kopmasına neden olmuştu. Bunun ile birlikte 10-15-20m Yagi Antenimizin Rotor sisteminde de  yaşanan bir problem nedeniyle anten yönlendirilemiyordu.

      1-2 Ağustos 2015 günlerinde  Şubemize bu sistemlerin onarımında yardımda bulunmak üzere gelen TA7K, TA7Q, TA7OM ile Şube yönetici ve üyelerimizin de yardımları ile birlikte tüm sistemleri tekrar elden geçirerek anten sistemlerindeki arızaları onardık. Alt bandlar Deltaloop Antenler ile sisteme dahil edildilerek üst bandlar da geçtiğimiz sene aktif ettiğimiz  Full Size 7 Eleman 10-15-20m Yagi Antenimize de bakım yapıldı. Yagi Antenimizin Rotor sisteminde zaman zaman ortaya çıkan arıza giderilerek rotora da aynı zamanda bakım yapılıp çalışır hale getirildi.  

       TRAC Artvin Şubemizin  Haberleşme kabiliyeti imkanlar ölçüsünde artırılmaya devam edilecektir. Halen kurulu bulunan 10-15-20m 7 Eleman Yagi, 40m Delta Loop, 80m Deltaloop, 80-40-20-10m Windom Anten, 0-30 Vertikal Anten, 2m -70cm Yagi ve Vertikal Anten Sistemleri ile  KW Anten Tuner, KW Linear Amlifier ve ICOM HF  Ekipmanlarla donatılmıştır.

 

       Şubemizin kapısı çalışma yapmak isteyenlere açıktır. Bol DX ve QSO lar dileriz.

     

       TRAC ARTVİN Şube Başkanlığı

 

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member