144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

TRAC Adana Şubesinden Teknolojik Atak!

      TRAC Adana Şubesi yönetimi, yeni üyeleriyle birlikte teknolojiyi yakından takip ederek, bölgenin teknoloji dünyasına açılan penceresi olan şubesi olmaya devam ediyor.

      APRS alt yapısına ait tamamlanmış ve halen çalışması süren proje çalışmalarının yanında, 2m ve 70cm bandları için daha kaliteli haberleşme için yeni telsiz aktarıcı (röle) sistemleri konusundaki yeni projesinin montajını tamamlayan teknik grup, Yaesu System Fusion serisi Repeater - DR-1X cihazını 4 Eylül 2015 itibarıyla test çalışmasına almıştır.

      439.150Mhz 114.8 Khz tone ile analog olarak çalışan cihaz, aynı zamanda aynı frekansta dijital olarak ta çalışmaktadır. Otomatik mod seçeneği sayesinde analog gelen sinyali analog, dijital gelen sinyali geldiği gibi dijital tekrarlayan sistem, gerektiğinde anten ve filitre terdibatı değiştirilerek VHF yada UHF röle olarak ta kullanılabiliyor.

      Amatör telsizcilik dünyasının yeni tekniğini TRAC Adana Şubesi olarak Türk radyo amatörlüğünün hizmetine sunmak ve bu yeni teknolojiyi ilk deneyenlerden olmanın gururu yaşayan TRAC Adana Şubesi, yeni üyelerinden aldığı enerji ile yeni projeleriyle çalışmalara aralıksız devam edecektir.Çalışmalara katkı sağlayan tüm üyelerimize sonsuz teşekkürler.

 

  TRAC Adana Şubesi Yönetim Kurulu


 

    

 

 

 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member