144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Antalya Şubesi Repeater Çalışması

      Yıldırım isabet etmesi sonucu uzunca bir süredir çalışmayan UHF rölemiz, üyelerimizin katkısı ile sağlanan Hytera RD985 analog/digital rölenin 2365 metre rakımlı Tahtalı dağındaki yerine konulması ile tekrar çalışmaya başlamıştır.

      Tünektepe 600 metrede kurulu bulunan VHF rölemizin etki alanı dışında kalan ve afet riski yüksek olan  Kumluca, Finike, Kale ve kısmen Kaş ilçelerimizi kapsama alanı içine almak ve local olarak çalışan 439.425 Kumluca rölemize destek vermek düşüncesiyle  ilgili yere koyduğumuz rölenin, çizilen kapsama alanı haritalarında geniş bir alana hizmet verdiği görülmekle birlikte gerçek kapsama alanı bölgedeki istasyonlarımızın yapacakları testler sonrası netleşecektir.

      Rölemiz ile birlikte hasar gördüğü için bir süredir kısıtlı çalışan ve anten iyileştirmesi yaptığımız YM4TAH çağrı işaretli  APRS digimizde hizmete alınarak normal çalışma şartlarına döndürülmüştür.

      Rölenin alımını imece usulü ile gerçekleştiren  şubemiz üyelerine, kişisel olarak anten katkısı sağlayan arkadaşlarımıza  ve 2365 metrenin ayazında kurulumu gerçekleştiren ekibimize ,Ulusça Cumhuriyet coşkusu yaşadığımız önemli bir günde bizlere yaşattıkları çifte sevinç nedeniyle teşekkürlerimizle.

      TRAC ANTALYA ŞUBESİ

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member