144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

TRAC Hamradio 2013 Fuarına Katıldı

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti olarak 28-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Almanya’nın Friedrichshafen şehrinde düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük Hamradio fuarı olan HAMRADIO 2013 ‘ e katıldık.

 
“Hamradio 2013 fuarına katılmak için uzun süren hazırlıklar sonrasında stantta görev alacak ekip ile birlikte fuar alanına bir gün önce stant kurulum günü olan 27 Haziranda geldik. 
 
Birkaç saatte kurulumu gerçekleştirdikten sonra otelimize geçtik. 28 Haziran’da açılış töreninin ardından ziyaretçilerin ilgi odağı haline gelen standımızda görev yapan arkadaşlar; TRAC, Ülkemiz deki amatörlük faaliyetler, Amatör Telsizcilik ile ilgili Yönetmelik, Kanuni prosedürler ve merak ettikleri diğer bazı konular hakkında bilgiler verildi.
 
Bunun yanında Derneğimiz hakkında İngilizce ve Almanca olarak hazırlanan büroşürler ziyaretçilere verilerek bilgilendirme sağlandı. 
 
 Şubelerden gelen yaklaşık 57 kg QSL kart fuara katılan derneklere QSL bürolarına iletilmek üzere teslim edildi ve ellerindeki TA QSL kartları ülkemize getirilmek üzere teslim alındı. 

İlk gün IARU Region 1 tarafından düzenlenen ve üye Derneklerin Yönetim Kurullarından temsilcilerin bir araya geldiği (IARU Meeting) toplantılara katılım sağlandı ve söz alınarak yapılan konuşmada Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti ve ülkemizdeki faaliyetleri konusunda bilgileri verildi.Standımızı ziyaret eden yüzlerce Amatörün standın düzeninden etkilendiklerini ifade etmeleri bizlere gurur verdi”

Başından sonuna bu aktivitede görev alarak TRAC ve Türk Radyo Amatörlüğünü layıkıyla temsil eden;
TA7OM, Hüdaverdi GÜNEŞ
TA7N, Ayhan ERDAL
TA7SO, Ömer BÜYÜKKARA
DB1EF, Fikret EREN
TA1AET, Eren TÜRKAY’a 
Teşekkürlerimizle.

 

 

 

 

 

 

 

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member