144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

TRAC Manisa Şubesi UMKE İşbirliği

      T.C. UŞAK VALİLİĞİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’nün 30855657/319 sayılı Uşak UMKE Eğitim ve Tatbikatı davet yazılarına istinaden MANİSA TRAC ŞUBESİ olarak gerekli teçhizatlar ile 16-17 Şubat 2016 tarihinde iki gün süre ile Telsiz sistemleri, telsiz kullanımı ve telsiz muhaberesi koordinasyonu ile ilgili salon ve saha eğitimleri verildi. Söz konusu eğitimlere ilgi oldukça yoğundu UMKE ekiplerinin yanı sıra 112 acil hizmet ekipleri ve sağlık müdürlüğü teknik personelinin de eğitimlere katılması konusu ön planda yer aldı. Eğitimler esnasında birçok kez Radyo Amatörlüğü ile ilgili aydınlatıcı bilgiler paylaşılırken katılımcıların Amatör Radyoculuğa olan ilgilerinin artması dikkat çekiciydi.

      Tatbikat esnasında derneğimiz Manisa şubemizin üye, cihaz ve ekipmanları  ile alan  haberleşmesi sağlanırken biryandan da olası daha büyük felaketlerde daha uzak mesafelerle iletişim kurmanın önemi ile ilgili uygulamalara yer verildi. Bu doğrultuda Uşak İl Sağlık Müdürü Dr. Alper Cem ÜNAL tatbikat alanında kurmuş olduğumuz kısa dalga telsiz istasyonumuzdan Manisa UMKE ekibindeki görevliler ile görüştürüldü. Görüşmenin sonrasında Dr. Alper Cem ÜNAL ve şube başkanımız Serkan EREN  ulusal kanal basın muhabirlerine Amatör Radyoculuğun önemi hakkında demeçler verdi. Tatbikat bitiminde verdikleri hizmetler ve sağladıkları katkılardan dolayı Şubemiz adına Şube Başkanımıza teşekkür belgesi verilmiştir.

      Tatbikat sonrası yapılan görüşmelerde ise Uşak UMKE ekipleri yapılan eğitim ve çalışmalardan son  memnun kaldıklarını ve bu tür eğitimleri daha sık yapmak istediklerini dile getirmişlerdir.

 

http://www.haberler.com/arama-kurtarma-tatbikati-8169405-haberi/

https://youtu.be/SGGPrrJXbt4

 

 

           

Serkan EREN, TA3ISE

TRAC MANİSA ŞUBE BAŞKANI

 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member