144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Çanakkaler Şubemizin Üniversitedeki etkinliğe Katılımı.

     

Gelen davet üzerine, 27 Kasim günü, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi (“ÇOMÜ”) Acil Yardim ve Afet Yönetimi Bölümünün (“AYAY”) bir etkinligine katilimda bulunulmustur. 

       Çanakkale Subemizin 2013 yili baslarinda baslayan yeniden yapilanma sürecinde ÇOMÜ-AYAY ile irtibat kurulmus ve isbirligi baslamistir. Isbirligi sürecinin ilk asamasinda, Bölüm Baskani Sayin Prof.Dr. Günhan ERDEM’in ve mesai arkadaslari, Kasim Sinavina girerek Amatör Telsizcilik Belgesi almislar, ayrica TRAC Çanakkale Subesine üye olmuslardir.Bu süreçte, AYAY ders programinda seçmeli ders olarak yer alan “Elektronik ve Haberlesme” dersinin programinin tadil edilerek “Elektronik, Haberlesme ve Amatör Telsizcilik” olarak yapilandirilmasi, bununla birlikte bu dersin TRAC Çanakkale Subesi tarafindan verilmesi yönünde mutabakat saglanmistir.      Bu ders, 2014 yilinda verilmeye baslanacaktir. Fiili isbirliginin simgesel bir baslangici, 27 Kasim 2013 günü düzenlenen ve birinci sinif ögrecilerinin üniforma giydigi törende gerçeklesmis, tören programi çerçevesinde “Acil Durum Haberlesmesi” konulu bir panel yapilmistir. Panel’de sirasiyla TRAC Genel Baskani Aziz SASA (TA1E), IÇDAS A.S. Is Güvenligi Koordinatörü Sayin Agah AYHAN (Kasim 2013 sinavinda A Sinifi Belge alma hakki kazanmistir)  ve TRAC Çanakkale Subesi Baskani Sayin Alper DOGMAZ (TA3APR) birer konusma yapmislardir.


 

      Mülki erkan, Belediye Baskan Vekili, degisik kurumlarin üst düzey yöneticileri, ögretim görevlileri, birinci sinif ögrencileri, ögrenci aileleri ve diger misafirlerden olusan yaklasik 300 kisinin izledigi bu etkinlik yerel basinda genis yanki bulmus, Çanakkale TV tarafindan da yayinlanmistir.


 

 

      Önümüzdeki dönemden itibaren, aralarinda baska ülkelerden de gelenlerin bulundugu ögrencilerin Radyo Amatörlügü camiasina katilmasi bizleri sevindirecektir. Afet Yönetimi dalinda ögrenim gören gençlerin bu brans için büyük önem tasiyan haberlesme konusu ile birlikte Radyo Amatörlügünü de ögrenmelerinin, mesleklerini icra esnasinda çok yararli olacagindan süphe yoktur. Yabanci uyruklu ögrenciler ise, ülkelerine döndükten sonra Radyo Amatörlügü ortaminda Çanakkale ve devre arkadaslari ile irtibat kurabilme keyfini yasayacaklardir.

 

      73!

      TRAC Genel Merkezi

 

 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member