144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

TRAC Antalya Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

30. Yılda Antalya gençlere emanet.

 

30. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti(TRAC) Antalya Şubesi, Genel Kurul toplantısında yönetimi gençlere devretti.

 

Antalya Tarım İl Müdürlüğü içerisindeki TRAC Antalya Şubesi binasında gerçekleşen genel kurula TRAC Genel Sekreteri Muhsin Bozkurt ve TRAC Antalya Şubesi üyesi radyo amatörleri katıldı. Kayıtlı 87 üyenin 38'inin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurul, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Divan Başkanlığına Cafer Tayyar Tekin, katip üyeliklere Muhammet Soydal ve Mustafa Damar seçildi. Yönetim Kurulu Başkanı Selim Şanlı tarafından 3 yıllık faaliyet raporu ve Denetim Kurulu Başkanı Mustafa D. Ayhan tarafından Denetim kurulu raporları okundu ve Genel Kurulca oylanarak kabul edildi.

 

Raporda 3 yıl içerisinde birçok önemli faaliyet gerçekleştirdiklerini belirten Selim Şanlı, özellikle Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP) kapsamında AFAD ve Türk Telekom gibi kurumlarla birçok istişare ve tatbikat çalışması yaptıklarını ayrıca Üniversitelerde afet haberleşmesi ve amatör telsiz ile ilgili seminerlere katıldıklarını, TRAC’a ait olan Antalya merkez ve Kumluca ilçelerindeki rölelerin bakımlarının yapılarak faal tutulduğunu söyledi. Ayrıca raporda TRAC Genel Sekreteri Muhsin Bozkurt’un da katkıları ile 5. Bölge şubeleri ile tanışma ve dayanışma çalışması yapıldığı belirtildi.

 

Faaliyet raporunun ardından tek liste, açık oylama şeklinde yapılan seçimlerde yeni yönetim kurulu 37 kabul 1 çekimser oyla seçildi. Seçimler sonucunda oluşan yeni yönetim kurulu şöyle;

 

Asil Üyeler: Sıtkı Atasoy TA4ATA, Selim ŞanlıTA4B, Muhammet Soydal TA4MSO, Mustafa Nedim Aymen TA4AYT, İlyas Değirmenci TA4ADL.

 

Yedek Üyeler: Metin Karakuzu TA4K, Hakan Akçay TA4L, Mustafa Doğan Ayhan TA4ES, Agah Özkaya TA4Y, Mehmet Semih Aksu TA4MSA.

 

Denetim Kurulu

Asil Üyeler: Lütfullah Yıldız TA4ALY, Erdal Alpartun TA4ART, Yusuf Demir TA4AN

Yedek Üyeler: Güray Güntürkün TA4AGG, Bilal Tanış TB4PBT, Mustafa Damar TA4ADA

 

Genel Merkez Delegeleri:

Asil Üyeler: Selim Şanlı TA4B, Durali Atalmış TA4I,

Yedek Üyeler: İlyas Değirmenci TA4ADL, Metin Karakuzu TA4K.

 

Seçimlerin ardından Yönetim Kurulu Asil Üyesi Sıtkı Atasoy, yeni seçilen Yönetim Kurulu üyeleri adına söz alarak çok önemli bir görevi devraldıklarını belirterek sözlerine şöyle devam etti; “Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti, ülkemizde radyo amatörlüğünü yaymak adına faaliyetlerine başladığı günden beri çok zorlu süreçlerden geçerek bugünlere gelmiştir. Bu süreç içerisinde Antalya Şubesi TRAC’ın en faal ve verimli şubelerinden biri olmuştur. Bu başarı durmadan, yılmadan 30 yıldır emek veren şubemizin kurucu üyelerinin eseridir. Bugünlere gelmemizde emeği olan tüm büyüklerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca vefat etmiş, bugün aramızda bulunmayanlara da Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Yeni yönetim kurulu olarak çok güzel bir noktadan devraldığımız bu bayrağı daha iyi yerlere taşımak için gayret göstereceğiz. Radyo amatörlüğünün özünden kopmadan, yeni teknolojileri de takip ederek bu güzel faaliyeti devam ettireceğiz. Bizlere destek olarak bu göreve layık gören tüm üyelerimize yönetim kurulu üyesi olarak teşekkür ederim” dedi.  

 

Genel Kurul sonunda 23 Mart 1987 tarihinde kurulan TRAC Antalya Şubesi’nin 30. Kuruluş yıl dönümü olması nedeniyle 30. yıl pastası kesilerek hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Yönetim Kurulu Asil Üyelerimiz 22 Mayıs 2017 günü toplanarak,

Şube Başkanlığına    TA4ATA Sıtkı ATASOY,

Bşk. Yardımcılığına   TA4B Selim ŞANLI,

Şube Sekreterliğine  TA4MSO Muhammet SOYDAL,

Şube Saymanlığına   TA4AYT M.Nedim AYMEN,

Üyeliğe                    TA4ADL İlyas Değirmenci’nin getirilmesini kararlaştırmışlardır.

 

TRAC ANTALYA ŞUBESİ

YÖNETİM KURULU

 

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member