144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Afette Beraber Çalıştık!

       3 Temmuz günü Denizli ili Sarayköy ilçesinin Tekke ve Kabaağaç Mahallesinde saat 16.57'de ormanlık bölgede yangın çıkmıştır. Orman bölge ekipleri ile çevre il ve ilçe itfaiyelerinin katılımıyla yangına müdahale edilmiştir. AFAD ekiplerinin olay yerine çağrılmasıyla AFAD tarafından Denizli Şubemizle irtibata geçilmesi sonrası ekibimiz hızla koordine edilerek 4 mobil araçtan oluşan 8 kişilik ekibimiz AFAD ile birlikte çalışmalara katılarak haberleşme hizmeti vermişlerdir.

       Gece saat 01.20 sularında yangın alanına gitmekte olan iş makinesi yüklü TIR aracına LPG yüklü yakıt tankeri çarpmıştır. Kaza sırasında yaşanan 3 büyük patlamada ölü, yaralı ve kayıpların olduğu bilinmektedir.

       Art arda meydana gelen bu talihsiz olayla birlikte haberleşmenin önemini bir kez daha anlamış olduk.  Bu vesileyle bize düşen görevin her an her türlü doğal afete ve çağrıya hazır vaziyette telsizlerimizin şarjının dolu olarak beklemek olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Sabaha kadar süren çalışmalara bir fiil iştirak eden, telsizlerin başında hazırda bekleyen ve operasyonda kriz merkezinde görev alan TRAC Denizli Şubesi Başkanı Şaban Zihni Gönen (TA4ASG) ve İsmail Kocakulak (TA4LSM) ile AFAD ekipleriyle birlikte sahada çalışan Salih Evranoğlu (TA4OSE), Mustafa Erdem Berk (TA4MEB), Durmuş Can Çakır (TA4ODC), Ali Akyüz (TA4IAA), İrfan Kaçıkan (TA4IIK), Mustafa Yılmaz (TB4DMY) ve evlerinde hazır durumda bekleyen tüm amatörlerimize teşekkürlerimizle.

 

       Şaban Zihni GÖNEN

       TA4ASG

       TRAC DENİZLİ ŞUBE BAŞKANI

 

 

 

 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member