144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

19 Ocak 2014 Çanakkale Sınavı!

      2013 yılı ikinci dönem sınavından çok kısa bir süre sonra ilan edilmesi, ayrıca Kasım 2013 sınavı sonrasında Şubemizin daha önceden planlanmış proje çalışmaları ile çakışması nedeniyle Ocak 2014 sınavına yönelik tanıtım çalışmaları alışılmış yoğunlukta yürütülemedi.

 


      Buna rağmen 76 ön başvuru ve 58 kesin katılım başvurusunun yapıldığı bu sınava hazırlık amacıyla eğitim çalışmaları Şubemiz tarafınca icra edildi. Bu kez eğitimlere ağırlıklı olarak ÇOMÜ Bilgisayar Mühendisliği mensupları ve öğrencileri katıldı. Ön başvuru sayısı ile kesin başvuru sayısı arasındaki fark, sınav harçlarının yatırılması konusunda zaman sorunu yaşanmasından kaynaklandı. Formalitelerini tamamlamış olmalarına rağmen 4 aday grip salgını nedeniyle maalesef sınava katılamadı.

      Eğitimlere aksatmadan katılan adayların tümü yüksek puanlar elde ettiler. Bu kez de, bugüne dek ulaşılamamış farklı kesimlerden gelen yeni ve nitelikli amatör telsizciler camiaya kazandırıldı. Başarılı eğitim çalışmaları nedeniyle Alper DOĞMAZ (TA3APR), Alper TÜKEL (TA3IAT) ve Nedim ÇOLAK’ı (TA3EC) kutlarız.

 


 

 

      Eğitimlerin tümüne katılan ÇOMÜ Bilgisayar Bölümü öğrencisi Yeliz TANEROĞLU (YL), 100 puan elde ederek müstesna bir başarı sağladı. Kendisini yürekten kutlarken camiamıza bir YL operatörün daha katılması nedeniyle duyduğumuz memnuniyeti de ifade etmek isteriz.

      73!

      TRAC Çanakkale Şubesi

 

 

 

 

 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member