144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Çanakkale Valisini Ziyaret

      TRAC Çanakkale Şubesi yönetici ve üyelerinden oluşan bir heyet, Çanakkale Valisi Sayın Ahmet ÇINAR’ı ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi sundu.

 


      Heyette, TRAC Çanakkale Şubesi Başkanı Alper DOĞMAZ (TA3APR),  TRAC Çanakkale Şubesi Halkla İlişkiler ve Medya Sorumlusu Gazeteci Erdem Sürek(TA3IES), Hedef Medya Sahibi Gökhan Kökçak(TB3TGK), Çanakkale TV Sahibi Sadettin Arslan, Objektif Gazetesi Sahibi Vedat Sezer, Günaydın Gazetesi Sahibi Altuğ Acer, Kalem Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Utku Cüce(TB3YUF ), Gazeteci Tunca Yöğnük yer aldı.

      Sayın Valiye TRAC Çanakkale Heyetinde yer alan yerel medya kuruluşlarının yöneticileri tarafından, Çanakkale halkını, tüm ilçeleri de kapsayacak şekilde olası bir afette bilgilendirmeye yönelik olarak yerel radyo ve televizyon istasyonlarından yararlanılması önerildi.

      Bazı yerel TV ve Radyo istasyonları ile basın kuruluşlarının yetkililerinin TRAC Çanakkale Şubesinin üyesi ve Radyo Amatörü olması, böyle bir hizmetin sağlanmasını mümkün kılıyor. Zira acil haberleşme ağı ile Radyo-TV ağı arasında doğrudan bir işbirliği ortamı böylece kendiliğinden kurulmuş durumda.

      Sonuç olarak, önerilen Proje mevcut kaynaklar değerlendirilerek ve herhangi bir ilave yatırıma gerek kalmaksızın halkın bilgilendirilmesini mümkün kılacak.

      Sayın Vali öneriyi çok olumlu bulduğunu ifade ederken, TRAC Çanakkale Şubesinin afet ve acil haberleşmesi hizmetinin verilmesi ve anılan bu bilgilendirme hizmeti için gerekli ortamı sağlamak amacıyla oluşturma gayretinde olduğu hizmet mekanı projesini destekleyeceğini de belirtti.

 

      73!

      Alper DOĞMAZ, TA3APR

      TRAC Çanakkale Şubesi Başkanı

 

 

 

 TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member