144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

TRAC İle Bartın Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

     

      Bartın Belediyesi ile Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Genel Merkezi (TRAC) arasında yapılan Telsiz Haberleşme Çevrimi Hizmetlerinde İşbirliği ve Koordinasyon Sağlanmasına ilişkin protokol imzalandı. Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, İtfaiye Müdürü Mustafa Kanmaz ile TRAC Bartın Temsilcisi Erhan KIRANDAĞ ile yaklaşık 15 amatör telsiz kullanıcısı katıldı.


 

 

      Protokol gereği Bartın ilindeki Amatör Telsizciliği  geliştirmek amaçlanıyor. Genel hayatı etkileyecek ölçekteki deprem, heyelan, kaya düşmesi, yangın, kaza, meteorolojik afet, nükleer ve kimyasal madde kazaları ve nüfus hareketleri ile ilgili acil durumlar ve afetler, ayrıca bu konularla ilgili eğitim ve tatbikatlarda, Acil Durum telsiz haberleşme çevrimi hizmetlerinin Bartın kenti ve vilayetinde temin edilmesi için Bartın Belediye Başkanlığı ile Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti arasında işbirliği ve koordinasyon sağlanması ile işbirliği ve koordinasyon sağlanmasına ilişkin usul ve esasları kapsamaktadır. Protokol 5809 sayılı Elektronik Haberleşme Kanunu ile bağlı yönetmelikler, 5253 sayılı Dernekler Kanunu, 5393 sayılı Belediye Kanunu ve 5902 sayılı AFAD yasası yasal dayanakları çerçevesinde imzalandı.


      

İmza töreni sonrasında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Echolik aracılığıyla konuşma gerçekleştirdi. Ayrıca tören sonrasında Bartın Belediye Başkanı Akın, Zonguldak başta olmak üzere Bilecik ve Türkiye’nin bir çok yerinden amatör telsizci ile görüşme yaptı.


     

      Bundan sonraki aşamada Bartın Belediyesi imkanları ile Aladağ'a Role kurulacak, ayrıca Bartın Belediyesi  personellerinden gönüllü olanların Amatör Telsizcilik Belgesi alabilmeleri için eğitimverilecek. 

 

 

  Hayırlı ve uğurlu olsun.

 

 

 

 

 


TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member