144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Bartın Rölesi Kuruldu.

Bartın Belediye Başkanı Sayın Cemal Akın ve Belediye Meclisinin sağladığı destek ile alınan röle 17.04.2014 günü yine Belediye tarafından yapılan kulübeye konularak  145.750 Mhz 88,5 Hz ton ile test çalışmalarına başlanılmıştır.

 


 

  Gerek ekipmanların temini  ve gerekse röle kurulumu esnasında TA2ACW, TA2IMK, TB2MOX, TB2PBC, TB2PUA, TA2AGL,TB2PKM, TB2PSI, Gökhan Eralp,  İlyas Gazek,  Mustafa Kanmaz, Taner Bilal, Meltem Cemaloğlu’ndan oluşan   Bartın amatörleri ve amatör adayları  elbirliği ve heyecanla bu çalışmalara katılarak ortak bir alt yapının ortaya çıkmasına katkı vermişlerdir.

 


Yine röle kurulumu esnasında  Zonguldak Şube Başkanımız TA2AD ve Karabük Şube Başkanımız TA2EQ  Bartın’a gelerek teknik olarak guruba destek vermişlerdir.

 

 

  Ulaştırma Bakanlığında ki bir toplantı sonrası TA1E  ve TA4E olarak bizde Bartın’a ulaştık ve hem  röle kurulumu aşamasındaki o heyecanı yaşadık hem de arkadaşlarımızla tanışma imkanı bulduk.

  

 İlgili rölenin ruhsatlandırılma işlemleri TRAC Genel Merkezi tarafından yürütülmekte olup nihayetlendiği an tüm zamanlı olarak hizmet vermeye başlayacaktır.

 

      Muhsin Bozkurt,TA4E

      Genel Sekreter

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member