144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Seminer Etkinliği

      Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü (“AYAY”) ile yürütülen işbirliği çerçevesinde bölümün 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerine yönelik şekilde Çanakkale Şubemizce yürütülen eğitim çalışmalarının bir parçası olarak TRAC Genel Başkanı tarafından 14 Nisan 2014 günü bir seminer sunumu yapıldı.

 


     

 

Sunumu, aynı üniversitenin 19 Ocak 2014 sınavında Amatör Telsizcilik Belgesi almış olan Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlileri ve öğrencileri de izledi. Sunumda Afet ve Acil Durum Haberleşmesi konusunda geçmişteki gerçek olaylarda yaşanan deneyimler ışığında yapılan analizler ve Türkiye Afet Müdahale Planı ile Haberleşme Hizmet Grubu Strateji Belgesi belgeleri  ele alındı.

 


     

 

       Sunum akabinde de açık alanda TRAC Çanakkale Şubesi Başkan Yardımcısı Nedim ÇOLAK (TA3EC) tarafından kurulan istasyonda tanıtım çalışması yapıldı.

 


     

 

25 Mayıs 2014 sınavına ÇOMÜ –AYAY öğrencilerinden, aralarında Türkmenistan ve Azerbaycan’dan gelmiş olan 2 öğrencinin de yer aldığı 92 kişinin katılması bekleniyor. ÇOMÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümüyle bağlantılı yaklaşık 40 kişilik bir kesimin değişik vilayetlerdeki sınavlara katılması da beklenmektedir.

 


     

 

      73!

      TRAC GENEL MERKEZİ

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member