144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
TRAC Konak Şubesi Olağan Genel Kurul Duyurusu

TRAC Konak Şubesi Olağan Genel Kurul Duyurusu

Duyuru; Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Konak Şubesinin (35.040.041) olağan genel kurul toplantısı 12 Mart 2017 tarihinde saat 13:30 da Şube merkezinde aşağıdaki gündeme göre, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise ikinci toplantı 19 Mart 2017 tarihinde aynı gündemle, aynı yer ve saatte yapılacaktır. Genel kurul üyelerimize önemle duyurulur.

AFAD İZMİR İL MÜDÜRLÜĞÜ  TRAC KONAK ŞUBESİ ZİYARETİ

AFAD İZMİR İL MÜDÜRLÜĞÜ TRAC KONAK ŞUBESİ ZİYARETİ

İZMİR İl Müdürlüğüne atanan, Sayın Osman Metin SAROĞLU’ na göreve başlaması nedeniyle, TRAC Konak Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerince nezaket ziyareti yapılmıştır.

Kocaeli Afet Tatbikat

Kocaeli Afet Tatbikat

2016 yılının son günlerinde Kocaeli AFAD tarafından düzenlenen tatbikatta İl Haberleşme Hizmet Grubunun unsurları güçlü bir katılım sergilemişlerdir.

TRAC Kocaeli Şubesi Seyyar Haberleşme Aracı ile birlikte Türk Telekom ve Türk Kızılayı’nın Seyyar Haberleşme Araçlarının etkinliğe katılımı, Haberleşme Hizmet Grubunun oluşturulmasını temel alan ana fikrin çok görünür şekildeki bir uygulamasıdır.

TRAC Sivas Şubesi Olağan Genel Kurul Duyurusu

TRAC Sivas Şubesi Olağan Genel Kurul Duyurusu

Sivas TRAC Şubesi olağan genel kurul duyurusudur. TRAC Sivas Şubesi olağan genel kurul toplantısının 29 Ocak 2017 Pazar günü saat 14:00'da Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Toplantı salonunda toplanmasına, çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantının 5 Şubat 2017 Pazar günü saat 14:00'da aynı adreste aşağıda ki gündemle toplanmasına karar verilmiştir.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

SEYYAR HABERLEŞME KONUSUNDA YENİ UYGULAMA ÖRNEĞİ

SEYYAR HABERLEŞME KONUSUNDA YENİ UYGULAMA ÖRNEĞİ

TRAC Muğla Şubesi üyeleri ve gönüllülerinden oluşan bir ekibin çalışmalarının sonucunda Afet Haberleşmesi hizmetine yararlı olacak pratik bir uygulama örneği sergilenmiştir.

TRAC Nevşehir Şubesi Kuruldu

TRAC Nevşehir Şubesi Kuruldu

Ağırlıklı olarak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi bünyesindeki bir gurup arkadaşımızın Nevşehir İlinde TRAC Nevşehir Şubesini açma talepleri uygun görülerek kendilerine şube açma izni verilmiş ve bürokratik işlemlerin tamamlanması sonrasında İl Dernekler Müdürlüğünce 17.11.2016 tarihinde kuruluş izni verilerek dernekler kütüğüne kayıt edilmiştir.

TAŞKIN AFETİNDE AMATÖR TELSİZ HABERLEŞMESİ

TAŞKIN AFETİNDE AMATÖR TELSİZ HABERLEŞMESİ

DSİ Genel Müdürlüğü' tarafından 23-25 Kasım 2016 tarihleri arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’ nde düzenlenen 4. Ulusal Taşkın Sempozymu'na TRAC Kars Şubesi Başkanı Prof.Dr. İsmail Çakmak(TA9J) “Taşkın Afetinde Amatör Telsiz Haberleşmesi” adlı bildiri ile sozlü sunum yapmıştır.

TRAC Artvin Şubesi CQ WW SSB Contest'e Katıldı

TRAC Artvin Şubesi CQ WW SSB Contest'e Katıldı

29-30 Ekim 2016 tarihlerinde yapılan ve Dünyanın en büyük yarışmalarından sayılan CQ WW DX(SSB) Contest’e YM9KM Çağrı işaretimiz ile, İlimiz ve Bölge Amatörlerinin sağladığı destek ile katıldık.  

TA VHF/UHF Contest Sonuçları Açıklandı

TA VHF/UHF Contest Sonuçları Açıklandı

2016 Yılında yapılan TA VHF/UHF yarışmasına Log göndererenler değerlendirilmiş olup, puanlama ve kategori sıralaması aşağıdaki gibi oluşmuştur. Sertifikalar hazır olduklarında belirtilen adreslere gönderilmeye başlanılacaktır.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member