144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

SEYYAR HABERLEŞME KONUSUNDA YENİ UYGULAMA ÖRNEĞİ

SEYYAR HABERLEŞME KONUSUNDA YENİ UYGULAMA ÖRNEĞİ

TRAC Muğla Şubesi üyeleri ve gönüllülerinden oluşan bir ekibin çalışmalarının sonucunda Afet Haberleşmesi hizmetine yararlı olacak pratik bir uygulama örneği sergilenmiştir.

TRAC Nevşehir Şubesi Kuruldu

TRAC Nevşehir Şubesi Kuruldu

Ağırlıklı olarak Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi bünyesindeki bir gurup arkadaşımızın Nevşehir İlinde TRAC Nevşehir Şubesini açma talepleri uygun görülerek kendilerine şube açma izni verilmiş ve bürokratik işlemlerin tamamlanması sonrasında İl Dernekler Müdürlüğünce 17.11.2016 tarihinde kuruluş izni verilerek dernekler kütüğüne kayıt edilmiştir.

TAŞKIN AFETİNDE AMATÖR TELSİZ HABERLEŞMESİ

TAŞKIN AFETİNDE AMATÖR TELSİZ HABERLEŞMESİ

DSİ Genel Müdürlüğü' tarafından 23-25 Kasım 2016 tarihleri arasında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’ nde düzenlenen 4. Ulusal Taşkın Sempozymu'na TRAC Kars Şubesi Başkanı Prof.Dr. İsmail Çakmak(TA9J) “Taşkın Afetinde Amatör Telsiz Haberleşmesi” adlı bildiri ile sozlü sunum yapmıştır.

TRAC Artvin Şubesi CQ WW SSB Contest'e Katıldı

TRAC Artvin Şubesi CQ WW SSB Contest'e Katıldı

29-30 Ekim 2016 tarihlerinde yapılan ve Dünyanın en büyük yarışmalarından sayılan CQ WW DX(SSB) Contest’e YM9KM Çağrı işaretimiz ile, İlimiz ve Bölge Amatörlerinin sağladığı destek ile katıldık.  

TA VHF/UHF Contest Sonuçları Açıklandı

TA VHF/UHF Contest Sonuçları Açıklandı

2016 Yılında yapılan TA VHF/UHF yarışmasına Log göndererenler değerlendirilmiş olup, puanlama ve kategori sıralaması aşağıdaki gibi oluşmuştur. Sertifikalar hazır olduklarında belirtilen adreslere gönderilmeye başlanılacaktır.

TRAC Adana Şubesi 29  Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında.

TRAC Adana Şubesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarında.

TRAC Adana Şubesi yönetim kurulu olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katılmak üzere Valilikten gelen yazıya istinaden iki araç hazırladık. Yönetim kurulu üyeleri olarak Başkanımız TA5GE Eyüp ÜNSAL, Sekreterimiz TA5FW Korhan BÜKEN, Röle Operatörümüz TA5FL Kenan BİNEN, genç üyelerimiz TB5BYW Yiğit Arda ÜNSAL, TB5DHC Hakan ÇÜRÜK den oluşan beş kişilik ekibimizle sabah 08:00’ da buluştuk. Araçlarımız ve ekibimiz hazır olunca 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı geçit töreninin gerçekleşeceği ATATÜRK CADDESİNE hareket ederek yerimizi aldık.

TRAC Sivas Şubesi CQ WW SSB Conteste Katıldı

TRAC Sivas Şubesi CQ WW SSB Conteste Katıldı

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Sivas Şubesi, 2016 yılı cq ww ssb contest yarışmasına katıldı. Dernek Başkanı Suat Duman, Üyeler Bilal Emlik ve Mükremin Nergiz'in katılımı ile Cumartesi günü doğal bir ortamda istasyonlar kurularak çalışmalara başlandı. 

KOCAELİ ŞUBESİ ORADAYDI

KOCAELİ ŞUBESİ ORADAYDI

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Amatör Telsizcilik Sınavı Kocaeli'de ve bir çok ilde yapıldı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün her yıl iki defa farklı 11 ilde yaptığı, 2016 yılı'nın 2. Amatör Telsizcilik Sınavı bu dönem Kocaeli de yapıldı.

CUMHURİYET BAYRAMI

CUMHURİYET BAYRAMI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUNTRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member