144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ
  • SİVAS DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
TRAC KOCA SEYİT’İN ADINI DÜNYAYA DUYURDU

TRAC KOCA SEYİT’İN ADINI DÜNYAYA DUYURDU

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Balıkesir şubesinin düzenlemiş olduğu Edremit TRAC şubesinin destek verdiği; Çanakkale Savaşlarının 101. yılında bu anlamlı mücadelenin yaşandığı topraklarda abideleşen Mehmetçiğin tarihe yazdırdığı destansı mücadeleyi, Dünya Radyo Amatörleriyle Gonca suyu telsiz istasyonu ve bağlı altı istasyon üzerinden yaptıkları kısa dalga telsiz muhaberesiyle dünyaya duyurdular.

 

TRAC Aydın Şubesi Deprem Haftası Etkinliği

TRAC Aydın Şubesi Deprem Haftası Etkinliği

Senaryo:Aydın İl Merkezinde saat 10.05 civarında merkez üssü Efeler İlçesi Çeştepe Mahallesi olan 6,5 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş olup depremin ardından Aydın Murat-Hale KÜÇÜKOĞLU Lisesi ve Seyda KAYHAN Anaokulu öğretmenlerin nezaretinde tahliye edilmiş, sınıf başkanlarının toplanma bölgesinde yaptığı yoklamalar sonucunda bazı öğrencilerin eksik olduğu ve binada mahsur kaldığı tespit edilmiştir. 

TRAC Aydın Şubesi Role ve APRS Sistemi Bakımı Yaptı

TRAC Aydın Şubesi Role ve APRS Sistemi Bakımı Yaptı

Yıldırım düşmesi sonucu beslemesi yanan rölemizin beslemesi yenilendi, anteni ise F-718 anteni ile değiştirildi. Yeni antenin değişimi sonrası rölemizin alıcı duyarlılığı TA3EJ tarafından tekrar elden geçirilerek istenilen seviyeye çekildi ve rölemiz genel bir bakımdan geçirildi.

TRAC Kütahya Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

TRAC Kütahya Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

TRAC Kütahya  Şubemizin 05.03.2016 günü yapılan Genel Kurulunda aşağıda belirtilen üyelerimiz Yönetim, Denetim kurulu üyeliklerine seçilerek aralarında görev bölümü yapmışlardır.

TRAC KONAK ŞUBESİ-İZMİR DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

TRAC KONAK ŞUBESİ-İZMİR DEPREM HAFTASI ETKİNLİKLERİ

İZMİR Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksek Okulu Elektronik Haberleşme Topluluğu ile organize edilen, 1-7 MART 2016 Deprem Haftası Etkinlikleri kapsamında TRAC Konak Şubemizce;İZMİR Meslek Yüksek Okulunda düzenlenen tanıtım alanında stand açılmıştır.

TRAC Bozöyük Şubesi İzcilere Eğitim Verdi

TRAC Bozöyük Şubesi İzcilere Eğitim Verdi

TRAC  Bozüyük şubesi Bozüyük’te bulunan çevkoder izci kulübü izcilerine amatör telsizcilik ve afet haberleşme eğitimi verdi.

TRAC BURSA ŞUBESİ DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ

TRAC BURSA ŞUBESİ DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ

1-7 Mart Deprem Haftası etkinliklerimiz , Bursa Valiliğimizi ziyaret ile birlikte Bursa Valimiz Sayın Münir KARALOĞLU'nun katıldığı program ile başladı. 2.gün Uludağ Üniversitesi'nde  genç kardeşlerimize, "radyo amatörlüğü ve olağan dışı durumlarda , radyo amatörleri neler yaparlar" şeklinde kısa bilgiler aktarıldı. Kısadalga cihazımız ile yapılan QSO’ lar dinletildi.

TRAC SİVAS ŞUBESİ DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ

TRAC SİVAS ŞUBESİ DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ

AFAD tarafından yapılan davet üzerine 1-7 Mart tarihleri arasında yapılan Deprem haftası etkinliklerine TRAC Sivas Şubesi olarak katıldık.

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANINA BERAT TAKDİMİ

ÇANAKKALE BELEDİYE BAŞKANINA BERAT TAKDİMİ

 Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyetince Çanakkale Savaşlarının 100. Yılında gerçekleştirilen Goncasuyu'ndan Dünyaya Projesi'ne destek veren Çanakkale Belediye Başkanımız Sayın Ülgür Gökhan'a madalya ve beratını TRAC Genel Başkan Yardımcısı - TRAC Çanakkale Şube Başkanı Alper Doğmaz  TA3APR ve TRAC Çanakkale Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri Haluk Guven TA3AHJ, Sema Sezer TA3ISJ,Mehmet Kırcı,TA3MHK, Erdem Sürek TA1AZA tarafından takdim edildi.

TRAC Manisa Şubesi UMKE İşbirliği

TRAC Manisa Şubesi UMKE İşbirliği

 T.C. UŞAK VALİLİĞİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’nün 30855657/319 sayılı Uşak UMKE Eğitim ve Tatbikatı davet yazılarına istinaden MANİSA TRAC ŞUBESİ olarak gerekli teçhizatlar ile 16-17 Şubat 2016 tarihinde iki gün süre ile Telsiz sistemleri, telsiz kullanımı ve telsiz muhaberesi koordinasyonu ile ilgili salon ve saha eğitimleri verildi.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member