144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ
  • SİVAS DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
TRAC Manisa Şubesi UMKE İşbirliği

TRAC Manisa Şubesi UMKE İşbirliği

 T.C. UŞAK VALİLİĞİ İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’nün 30855657/319 sayılı Uşak UMKE Eğitim ve Tatbikatı davet yazılarına istinaden MANİSA TRAC ŞUBESİ olarak gerekli teçhizatlar ile 16-17 Şubat 2016 tarihinde iki gün süre ile Telsiz sistemleri, telsiz kullanımı ve telsiz muhaberesi koordinasyonu ile ilgili salon ve saha eğitimleri verildi.

Balkan HF Contest 14 Şubat'ta

Balkan HF Contest 14 Şubat'ta

"Balkan Ülkeleri HF Yarışması 14 Şubat günü 3.5 ve 7.0 MHz bantlarında 12:00-18:00 UTC arasında yapılacaktır.

TRAC Kütahya Şubesi Genel Kurul İlanı

TRAC Kütahya Şubesi Genel Kurul İlanı

Derneğimizin seçimli olağan genel kurul toplantısı 27/02/2016 tarihinde 30 Agustos mahallesi Kütahya belediyesi sosyal tesisleri bir nolu misafirhane altı merkez/KÜTAHYA adresinde saat:15:00 da aşağıdaki gündemle yapılacaktır. Belirtilen tarihte çoğunluk sağlanamazsa veya genel kurulun ertelenmesi halinde çoğunluğa bakılmadan 05/03/2016. tarihinde aynı yer ,saat ve gündemle toplanacaktır.

 

TRAC Nazilli Şubesi Role Çalışması

TRAC Nazilli Şubesi Role Çalışması

TRAC Nazilli Şubemize ait olan 439.200 Frekansındaki ( 88.5 ton ) rölemiz Belediye Başkanımızın sağladığı yeni yerine taşındı. Taşınma dolayısıyla bize yer temini ve kurulumda araç desteği sağlayan Sayın Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK ve Belediye personellerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

linux işletim sisteminde APRS kurulumu

linux işletim sisteminde APRS kurulumu

TRAC Kars Şubesi Başkanı TA9J Prof.Dr. İsmail Çakmak tarafından hazırlanan ve linux işletim sisteminde APRS kurulması ile ilgi “LUNUX UBUNTU İŞLETİM SİSTEMİ ÜZERİNDE SES KARTI ESASLI APRS  SİSTEMİNİN KURULMASI (SOUNDMODEM-XASTIR)” konulu makale  http://www.trac.org.tr/uploads/4894045-aprs-xastir.pdf  adresinde mevcuttur. 

AMASYA-MERZİFON ŞUBESİ 2015 YILI DEĞERLENDİRMESİ

AMASYA-MERZİFON ŞUBESİ 2015 YILI DEĞERLENDİRMESİ

TRAC Amasya Merzifon Şubesi olarak 12.01.2016 tarihinde 2015 yılı durum değerlendirme ve 2016 yılı planlama toplantısını gerçekleştirdi.

TRAC Bozüyük Şubesi Bilecik Valimizi Ziyareti

TRAC Bozüyük Şubesi Bilecik Valimizi Ziyareti

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Bozüyük Şubesi Başkanı TA2QN Veli Çelik ve dernek üyeleri, TA2ALP Osman Demir, TA2MSR Murat Sarı, TA2MTL Şemsi Mutlu Bilecik Valisi Ahmet Hamdi NAYiR’ı ziyaret etti. 

TRAC Sivas Şubesi Üyeleri Bir Araya Geldiler

TRAC Sivas Şubesi Üyeleri Bir Araya Geldiler

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Sivas Şubesi tarafından yeni yılın ilk toplantısı açık havada gerçekleşti. Sivas Şubesine üye arkadaşlarımız ve diğer amatör telsizcileri bir araya getiren organizasyonuna katılım yoğundu. Havanın açık ve güneşli olması sebebiyle kar üzerinde yapılan toplantıda, amatör telsizciler gönüllerince  sohbet etme imkanına kavuştular.

 

TRAC Sivas Role Çalışması

TRAC Sivas Role Çalışması

Test çalışmaları tamamlanan rölemizden yeterli verim alındığının görülmesi üzerine Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Sivas Şubesi olarak BTK Ankara Bölge Müdürlüğü’ne başvuru yaparak UHF bandı 439.400 frekansında çalışmaya başlayan rölemize 5 yıl süreli ruhsat aldık.

TRAC Isparta Şubesi VHF Role Kurulumu

TRAC Isparta Şubesi VHF Role Kurulumu

TRAC Antalya Şubesince temin edilerek, gerekli modifikasyon ve ayarlamaları yapılan Aselsan 4841 VHF röle ve duplexer’den oluşan takım bir süreden beri 1640 metre rakımlı Kayı tepesi mevkiinde 145.675 MHZ’de 88,5 ton ile  test amaçlı olarak çalıştırılmakta idi.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member