144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Haberler
TRAC Sivas Şubesi CQ WW SSB Conteste Katıldı

TRAC Sivas Şubesi CQ WW SSB Conteste Katıldı

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Sivas Şubesi, 2016 yılı cq ww ssb contest yarışmasına katıldı. Dernek Başkanı Suat Duman, Üyeler Bilal Emlik ve Mükremin Nergiz'in katılımı ile Cumartesi günü doğal bir ortamda istasyonlar kurularak çalışmalara başlandı. 

KOCAELİ ŞUBESİ ORADAYDI

KOCAELİ ŞUBESİ ORADAYDI

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Amatör Telsizcilik Sınavı Kocaeli'de ve bir çok ilde yapıldı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün her yıl iki defa farklı 11 ilde yaptığı, 2016 yılı'nın 2. Amatör Telsizcilik Sınavı bu dönem Kocaeli de yapıldı.

CUMHURİYET BAYRAMI

CUMHURİYET BAYRAMI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

BASINDA RADYO AMATÖRLÜĞÜ VE TRAC

BASINDA RADYO AMATÖRLÜĞÜ VE TRAC

Amatör telsizciler yaşam kurtarmaya hazır

Amatör telsizciler, afet ve acil durumlarında yaşamsal önem taşıyan haberleşmeyi sağlayan ve tamamen gönüllü olarak çalışan kişiler. Adları amatör olsa da afet durumlarında tam bir profesyonel gibi davranıp yaşam kurtaran amatör telsizciler, kimi zaman bir depremin duyurulup acil yardım gitmesini sağlıyor, kimi zaman denizde batmak üzere bir balıkçı teknesinin "imdat" çığlığını yetkililere duyuruyor.

MANİSA’DA UMKE, AFAD, TRAC’DAN DEV TATBİKAT

MANİSA’DA UMKE, AFAD, TRAC’DAN DEV TATBİKAT

Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) , Manisa Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Derneği (TRAC) Gerçeğini aratmayan  kurtarma tatbikatı yaptı. Tatbikat Yunusemre ilçesi Türkmen şelalesinde gerçekti. 

TRAC Mersin Şubesi AFAD Ziyareti

TRAC Mersin Şubesi AFAD Ziyareti

AFAD Mersin Müdür Vekili Sayın Yılmaz ERSOY, Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Mersin Şubesi (TRAC) Başkanı A.Hamit ÖTE ve Yönetim Kurulu Üyelerini kabul etti.

Amatör Telsizcilik Sınavı Sonuçları Açıklandı

Amatör Telsizcilik Sınavı Sonuçları Açıklandı

      5809 sayılı Kanunun 43 ncü maddesi ile Amatör Telsizcilik Sınavlarının yapılması ve Belgelendirilmesi Kuruluşumuza devredilmiş olup,  23 Ekim 2016 tarihinde Adana, Aksaray, Ankara, Antalya, Artvin, Elazığ, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli ve Samsun olmak üzere toplam 11 İlimizde 12 yerde başarı ile yapılmıştır.

YM9KRS TNC-PI/RASPBERRY PI APRS DIGI/I-GATE

YM9KRS TNC-PI/RASPBERRY PI APRS DIGI/I-GATE

TNC-PI ve Raspberry Pi  den oluşan, APRS sinyallerini tekrarlayabilen(digipeater) ve internete aktarabilen(I-Gate) Digi/I-Gate 08.10.2016 tarihinde  2366 m yükseklikteki Toptepe TRT binasına kurulmuştur.

BAYRAKLI BELEDİYESİ TRAC BİRLİKTELİĞİ

BAYRAKLI BELEDİYESİ TRAC BİRLİKTELİĞİ

Bünyesinde Deprem Etüt Merkezi kurarak İzmir'de bir ilke imza atan Bayraklı Belediyesi, 75'inci Yıl Mahallesi'nde inşa ettiği binayı Türkiye  Radyo Amatörleri Cemiyeti'nin İzmir Şubesine tahsis etti. Cemiyet, yaşanabilecek doğal afet sonrasında iletişim sisteminin çökmesi durumunda devreye girerek yardım kuruluşlarıyla iletişime geçip, yönlendirmede bulunacak. "Dünyanın her yeri kapsama alanımızdır" sloganıyla Bayraklı'dan dünyaya telsizle bağlanacak 37 kişilik ekip üyesi iletişim koordinasyonunu sağlayacak.

TRAC SİVAS DİJİTAL ROLESİNE KAVUŞTU

TRAC SİVAS DİJİTAL ROLESİNE KAVUŞTU

TRAC Sivas Şubesi Yönetimi olarak üyelerimizden gelen digital röle alınması konusundaki talepler doğrultusunda yapılan araştırma sonrasında Samsun Şube Başkanımız Hakan Bey tarafından temin edilen DMR Analog/Digital (Mix mod) çalışan rölemiz Samsun’a bizzat giden üyelerimiz TB7BUK Bilal Emlik, TA7MUK Mükremin Nergiz, TA7AJU Kaan Uğurlu tarafından teslim alınarak şehrimizde UHF 439.400 frekansında aktif hale getirilmiştir.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member