144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Haberler
TRAC Isparta Şubesi VHF Role Kurulumu

TRAC Isparta Şubesi VHF Role Kurulumu

TRAC Antalya Şubesince temin edilerek, gerekli modifikasyon ve ayarlamaları yapılan Aselsan 4841 VHF röle ve duplexer’den oluşan takım bir süreden beri 1640 metre rakımlı Kayı tepesi mevkiinde 145.675 MHZ’de 88,5 ton ile  test amaçlı olarak çalıştırılmakta idi.

TRAC Çanakkale Şubesi Genel Kurul Duyurusu

TRAC Çanakkale Şubesi Genel Kurul Duyurusu

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Çanakkale Şubesi 2.Olağan Genel Kurulu TRAC Ana tüzüğünün 31. Maddesindeki şartları  taşıyan üyelerimizin katılımı ile aşağıdaki  gündemle Çanakkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü toplantı salonunda 24 Ocak 2016 Pazar günü saat 14:00' te  çoğunluk sağlanamazsa; aynı yerde  İkinci Toplanma    : 31 Ocak 2016 Pazar günü saat 14:00 'te yapılacaktır.

MUĞLA SUNUM ETKİNLİĞİ

MUĞLA SUNUM ETKİNLİĞİ

Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırması Enstitüsü (KRDAE) ile 2005 yılından beri protokole dayalı olarak sürdürülen işbirliğimizin önemli bir boyutu, bu kurumdan ülkemizin kritik yöreleri konusunda risk analizlerinin alınmasıdır.

ITU WRC-2015 KONFERANSI

ITU WRC-2015 KONFERANSI

ITU WRC-2015 KONFERANSINDA ELDE EDİLEN KAZANIM 5 MHZ BANDI OLDU; 163 ülke ve değişik sektör temsilcilerinden oluşan 3300 delegenin katıldığı 2015 Dünya Haberleşme Konferansı İsviçre’nin Cenevre Kentindeki ITU Merkezinde gerçekleşti. Yaklaşık 1 ay süren bu etkinlikte, Radyo Amatörlüğü Servisine 1979 yılından beri ilk kez yeni bir frekans bandının tahsisi kararı alındı.

 

2016 YILI 1. DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV DUYURUSU

2016 YILI 1. DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV DUYURUSU

      2016 Yılı Birinci Dönem Amatör Telsizcilik Sınavı için başvurular 29 Şubat 2016 Pazartesi günü başlayıp 08 Nisan 2016 Cuma günü mesai bitiminde sona erecek olup, Amatör Telsizcilik Sınavı 24 Nisan Pazar günü yapılacaktır.

TRAC Trabzon Şubesi AFAD Tatbikatına Katıldı

TRAC Trabzon Şubesi AFAD Tatbikatına Katıldı

17 Kasım 2015 günü Trabzon AFAD Müdürlüğü tarafından tertiplenen ve başka illerin ekiplerinin de katıldığı bir tatbikatta TRAC Trabzon Şubesi haberleşme görevi yürüttü.

QSL Kartlar Gönderilecektir

QSL Kartlar Gönderilecektir

     Bilindiği üzere yurt dışı QSL kart gönderi işlemleri aksamadan sürdürülmektedir. 2015 yılı son dönem gönderi işlemi Aralık ayının son haftasında yapılacaktır.

MARSEC-2015 TATBİKATI ÇALIŞMASI

MARSEC-2015 TATBİKATI ÇALIŞMASI

      Haziran ayında Çok Uluslu Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi Komutanlığı (MARSEC COE)’nda Eren TÜRKAY (TA1AET) tarafından yapılan bir sunumla (http://trac.org.tr/haberler/183-aksaz-deniz-ussunde-sunum-yapildi.html) başlayan Çok Uluslu Deniz Güvenliği Tatbikatı (EXER MARSEC-2015) sürecinin son aşaması, TRAC tarafından ikinci bir (İngilizce) sunumun yapılması, brifingler ve fiili tatbikatın 26.10.2015 günü Aksaz Deniz Üssü açıklarında TRAC ekibinin de katılımıyla icrası, akabinde de ertesi gün Debriefing (Değerlendirme) toplantısının yapılması ile tamamlandı. 

TRAC-NAKUT Ortak Tatbikatı

TRAC-NAKUT Ortak Tatbikatı

TRAC Aydın ve TRAC Nazilli Şubesi Nazilli Belediyesinin kurmuş olduğu NAKUT Arama-Kurtarma Ekibinin 20 Ekim 2015 günü düzenlediği tatbikatta “Koordinasyon Merkezi” oluşturulması ve saha içi koordinasyon haberleşmesi görevlerini üstlendiler. 

TRAC  Çanakkale Şubesinin Çanakkale Valisi Sayın Erkal'ı Ziyareti

TRAC Çanakkale Şubesinin Çanakkale Valisi Sayın Erkal'ı Ziyareti

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti  TRAC Genel Başkan Yardımcısı  ve Çanakkale Şube Başkanı Alper Doğmaz,TA3APR, Şube Başkan Yardımcısı Nedim Çolak,TA3EC, Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörleri Erdem Sürek,TA3AZA, Utku Cüce ,TA3BUY ,,Şube Proje ekibi Mehmet Kırcı TA3MHK ve Adnan Şengül,TA3IAQ, den  oluşan TRAC heyeti Çanakkale Valisi Hamza Erkal'ı makamında ziyaret etti.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member