144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
TRAC Amasya-Merzifon Şubesinden Belediyeye Onarım Desteği

TRAC Amasya-Merzifon Şubesinden Belediyeye Onarım Desteği

10 Ocak 2014 tarihinde Merzifon Önce Vatan Tepesinde bulunan Merzifon Belediyesine ait rölenin anteninin bağlı olduğu direk ayağı aşırı buzlanma ve fırtına neticesinde kaynak yerinden kırılmış, telsiz haberleşme sistem devre dışı kalmıştır. Sağlıklı haberleşme yapamadıklarını derneğimiz şubesine bildiren Merzifon Belediyesi ile 23 Eylül 2014 tarihinde imzalanan işbirliği ve koordinasyon protokolü gereği arıza kaynağı araştırılmış ve tespit edilmiştir.

TRAC Sivas Şubesi Yılın ilk Toplantısını Yaptı

TRAC Sivas Şubesi Yılın ilk Toplantısını Yaptı

      Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Sivas Şubesi 2015 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi. Afet ve Acil Durum Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya Sivas Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci, AFAD Eğitmeni Alper Özen, TRAC Sivas Şube Başkanı Suat Duman, dernek yönetim kurulu ve 30 dernek üyesi katıldı.  

TRAC Edremit Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

TRAC Edremit Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

      TRAC Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Edremit Şubesi üyeleri genel kurul toplantısı için bir araya geldi.

TRAC Manisa Şubesi Arama Kurtarma Faaliyeti!

TRAC Manisa Şubesi Arama Kurtarma Faaliyeti!

      TRAC Manisa Şubemiz: Kar yağışı nedeniyle yüksek rakımda bulunan Kırkağaç ilçesinin Sayalar, Hacet, Dualar, Dere, Ardıçlı ve Armutlu mahallelerine giden yolun kapanması sonucu, 2 mahallede tıbbi desteğe ihtiyaç duyan 4 hastaya, sağlık ekiplerinin ulaştırılması için Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından paletli dozer görevlendirildiği.

Mutlu Yıllar

Mutlu Yıllar

Mutlu Yıllar!
Türkiye Radyo Amatörleri Genel Merkezi olarak 2015 yılınızı kutlar, sevdiklerinizle sağlık, mutluluk ve tabii ki DX dolu bol QSO'lu bir yıl geçirmenizi dileriz...
QSL Kartlar Gönderildi

QSL Kartlar Gönderildi

      2014 yılının ikinci döneminde gönderilmesi planlanan QSL kartları 20 Aralık tarihine kadar QSL Büro hizmetlerinin yürütüldüğü Antalya Şubemize gönderilmiş , yapılan tasnif sonrası 59 ayrı ülkeye gönderilmek üzere paketlenmiş ve 24-25  Aralık 2014 günlerinde postaya verilmiştir.

TRAC SİVAS ŞUBESİ TEMASLARINI SÜRDÜRÜYOR

TRAC SİVAS ŞUBESİ TEMASLARINI SÜRDÜRÜYOR

      Sivas Şubemiz, TAMP sürecinin Sivas Vilayetinde uygulanması ile ilgili olarak Haberleşme Hizmet Grubunda işbirliği yaptığı kurumları ziyaret ederek çalışmaları ile projeleri hakkında bilgi verip istişarelerde bulunuyor.

SİVAS TRAC VE AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAKIN İŞBİRLİĞİ

SİVAS TRAC VE AFAD İL MÜDÜRLÜĞÜNDEN YAKIN İŞBİRLİĞİ

 

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Sivas Şubesi yaptığı görüşmeler ve protokoller kapsamında Sivas Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile daha yakın iş birliği içerisine girdi. Şube Başkanı Suat Duman, Sayman Kaan Güzel ve üye Bilal Emlik, Sivas Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci'ye nezaket ziyaretinde bulundu.

 

QSL Kartlar Gönderilecektir

QSL Kartlar Gönderilecektir

      TRAC QSL Büro tarafından 2014 yılı ikinci dönem QSL kartlarının gönderimi işlemi 22-26 Aralık 2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Genel Kurulumuz Yapıldı.

Genel Kurulumuz Yapıldı.

      TRAC Olağan Genel Kurul toplantısı 16.11.2014 Pazar Günü Ankara’da Genel Kurul delegesi ve TRAC üyesi misafir arkadaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirilmiştir.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member