144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ
  • SİVAS DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
Ankara Şubesi Olağan Genel Kurulu Yapıldı.

Ankara Şubesi Olağan Genel Kurulu Yapıldı.

      Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Ankara Şubesi Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün 08.06.2014 tarihinde Saat 11.00’da Ordular Sokak No:6 Anıttepe/Ankara adresinde yapılmıştır. 

 

YM1KY Tekirdağ Field Day Etkinliği Yapıldı

YM1KY Tekirdağ Field Day Etkinliği Yapıldı

      TRAC Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Tekirdağ Şubesi tarafından 14. kez düzenlenmiş olan YM1KT FIELD DAY etkinliği 01.06.2014 tarihinde Tekirdağ ATATÜRK ORMANI piknik alanında Türkiyenin çeşitli illerinden ve komşu ülkelerden 130 civarında kişinin katılımıyla yapıldı. 

TA VHF/UHF Contest Sonuçları Açıklandı

TA VHF/UHF Contest Sonuçları Açıklandı

      Ülkemizin tek contest'i olan TA VHF UHF Contes 2013 yılı sonuçları açıklanmıştır. Her Yıl Temmuz ayının ilk takip eden hafta sonu yapılan TA VHF UHF Contest bu senede 05-06.07.2014  (Temmuz) UTC 15:00 UTC 15:00 tarih ve saatte yapılacaktır. 

25 Mayıs Amatör Telsizcilik Sınavı Yapıldı

25 Mayıs Amatör Telsizcilik Sınavı Yapıldı

    KEGM Telsiz Müdürlüğü tarafından 25 Mayıs 2014 tarihinde Ankara, Çanakkale, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kars, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mersin ve Samsun olmak üzere toplam 11 (on bir) İlimizde yapılan Amatör Telsizcilik Sınavı yapılmıştır. İllere göre başarı oranı Ankara%79.60 Çanakkale%77.94 Erzurum%70.96 İstanbul%66.76 İzmir%80.82 Kars%68.75  Kocaeli%69.84 Kütahya%52.0 Malatya%67.59 Mersin%62.33 ve Samsun%77.64 olup; Türkiye ortalaması %70.79 olarak gerçekleşmiştir.

    Sınav Sonuçlarını öğrenmek için burayı tıklayınız.

 

    Sınav da başarılı olup ehliyet almaya hak kazananlar, aramıza hoşgeldiniz!

Bartın Rolesi Hizmet Vermeye Başlamıştır

Bartın Rolesi Hizmet Vermeye Başlamıştır

      Bartın temsilciliğimiz adına kurulan rölemizin ruhsat işlemleri tamamlanarak tam gün esaslı olarak hizmete alınmıştır.Röle'ye Bartın İl Merkezinin tamamından el cihazı ile, Safranbolu (KARABÜK)-Çaycuma-Devrek-İnkumu-Ulus-Hasankadı ve Yenice (KARABÜK) yerleşimlerinden mobil sistemler ile Zonguldak Merkez-Ereğli-Bolu ve Çankırı Çerkeş yerleşkelerinden de sabit düzenekler ile erişilmekte ve sağlıklı olarak duyulmaktadır.Camiamıza hayırlı olması dileklerimizle.TRAC Bartın Temsilciliği

14.YM1KT Tekirdağ Fied Day etkinliği 1 Haziran'da Yapılacaktır

14.YM1KT Tekirdağ Fied Day etkinliği 1 Haziran'da Yapılacaktır

      Bu yıl  14. kez düzenlenecek olan YM1KT  FIELD DAY  etkinliğimiz 01.06.2014 tarihinde Tekirdağ ATATÜRK ORMANI piknik alanında  yapılacaktır.

UYARI!

UYARI!

      Sırbistan ve Bosna Hersek’i etkileyen sel felaketi ile ilgili arama-kurtarma ve acil yardım hizmetlerinin gerektirdiği acil haberleşme, ağırlıklı olarak yörenin radyo amatörleri tarafından yürütülmektedir.

 

 

TRAC Antalya Şubemizin Yeni Laboratuvar Ekipmanı!

TRAC Antalya Şubemizin Yeni Laboratuvar Ekipmanı!

      TRAC Antalya Şubesi tüm imkanlarını zorlayarak en gerekli test ekipmanlarından birisine daha kavuştu. Özellikle duplexer ayarlamasında büyük sıkıntılar yaşayan şubemiz araştırmaları sonucu benzerleri arasında uygun fiatlı bulduğu Rigol DSA 815-TG (Tracking Generator) tipindeki ürünü satın alarak laboratuarına dahil etti.

QSL Kart Gönderimi

QSL Kart Gönderimi

        Yurtdışına gidecek QSL kartlarından ilk parti Haziran ayının son haftası içinde postaya verilecektir.

        Dolayısıyla; QSL kart gönderecek üyelerimizin ellerinde bulunan kartlarını Web sitemizde yayınlanan QSL kart gönderimi düzenlemesine göre hazırladıktan sonra şubeleri aracılığıyla veya kişisel olarak Genel Merkez QSL hizmetleri adresine göndermeleri gerekmektedir.

 

Soma Maden Kazası Haberleşme Yardımı

Soma Maden Kazası Haberleşme Yardımı

      Soma İlçemizde meydana gelen Maden Ocağı kazasında çok sayıda vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. TRAC Manisa Şubesi olarak haber verilir verilmez; TA3AEI Bahattin ÖZER, TA3EV Mehmet KAYA, TB3CKL Muhammet ÇELİK, TB3CCM Mehmet ÇOBAN YM3KOMobil aracı ile olay yerine hareket etmişlerdir.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member