144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ
  • SİVAS DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
TRAC TRABZON ŞUBESİ GENEL KURULU YAPILDI

TRAC TRABZON ŞUBESİ GENEL KURULU YAPILDI

TRAC TRABZON Şubesi 16.07.2017 tarihinde Olağan Genel Kurulu’nu Boztepe Mahallesi Ali Şükrü Bey Çay Bahçesi yanında bulunan dernek yerleşkesinde gerçekleştirdi.

15 Temmuz

15 Temmuz

     TRAC Genel Merkezi15 Temmuz 2016 günü Milletin Kayıtsız Şartsız Egemenliği prensibine karşı yapılan kalkışmayı tekrar şiddetle kınıyor ve bu çirkin kalkışmaya karşı direnirken şehit olanları Rahmetle anıyoruz. Kalbimiz, çirkin kalkışmaya direnirken yaralanan Gazilerledir. Temennimiz böyle bir kalkışmaya asla bir daha tevessül edilmemesidir.

TRAC Zonguldak Şubesi AFAD ile Ortak Tatbikat

TRAC Zonguldak Şubesi AFAD ile Ortak Tatbikat

AFAD İLE ORTAK TATBİKAT; Zonguldak AFAD koordinasyonunda Zonguldak Devrek ilçesine bağlı Çaydeğirmeni beldesinde meydana gelen 6.0 şiddetinde deprem senaryosu tatbikatına TRAC Zonguldak Şubemizin startı ile başlandı. 

Afette Beraber Çalıştık!

Afette Beraber Çalıştık!

      3 Temmuz günü  Denizli ili Sarayköy ilçesinin Tekke ve Kabaağaç Mahallesinde saat 16.57'de ormanlık bölgede yangın çıkmıştır. Orman bölge ekipleri ile çevre il ve ilçe itfaiyelerinin katılımıyla yangına müdahale edilmiştir. AFAD ekiplerinin olay yerine çağrılmasıyla AFAD tarafından Denizli Şubemizle irtibata geçilmesi sonrası ekibimiz hızla koordine edilerek 4 mobil araçtan oluşan 8 kişilik ekibimiz AFAD ile birlikte çalışmalara katılarak haberleşme hizmeti vermişlerdir.

TRAC EDREMİT ŞUBESİ GENEL KURULU YAPILDI

TRAC EDREMİT ŞUBESİ GENEL KURULU YAPILDI

TRAC Edremit Şubesi binasında gerçekleşen genel kurula TRAC Edremit Şubesi üyesi Radyo Amatörleri katıldı.

TRAC İstanbul Beylikdüzü Şubesi Kurulmuştur

TRAC İstanbul Beylikdüzü Şubesi Kurulmuştur

 

TRAC İstanbul Beylikdüzü şubemiz İl Dernekler Müdürlüğünde gerekli prosedürleri tamamlayarak 31.05.2017 tarihinde kurulmuştur.
TRAC Antalya Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

TRAC Antalya Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

Antalya Tarım İl Müdürlüğü içerisindeki TRAC Antalya Şubesi binasında gerçekleşen genel kurula TRAC Genel Sekreteri Muhsin Bozkurt ve TRAC Antalya Şubesi üyesi radyo amatörleri katıldı. Kayıtlı 87 üyenin 38'inin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurul, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Divan Başkanlığına Cafer Tayyar Tekin, katip üyeliklere Muhammet Soydal ve Mustafa Damar seçildi. Yönetim Kurulu Başkanı Selim Şanlı tarafından 3 yıllık faaliyet raporu ve Denetim Kurulu Başkanı Mustafa D. Ayhan tarafından Denetim kurulu raporları okundu ve Genel Kurulca oylanarak kabul edildi.

SAHA ve MASABAŞI 2017 TATBİKATI

SAHA ve MASABAŞI 2017 TATBİKATI

Bursa Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz'ün 23-24 Mayıs 2017 tarihinde, tertip ve yönetiminde gerçekleşen, Saha ve Masabaşı 2017 Tatbikatında TRAC Bursa Şubesi ekibimizle birlikte görev aldık.

QSL KARTLAR GÖNDERİLECEKTİR

QSL KARTLAR GÖNDERİLECEKTİR

 

Yurt dışına gönderilecek olan QSL kartlar 2017 Yılı Haziran ayı sonlarında yada Temmuz ayının ilk haftası içinde ilgili ülkelere gönderilecektir.

Şubelerimiz aracılığıyla yada bireysel olarak QSL kart gönderecek olan amatörlerimizin TRAC web sitemizde yer alan açıklamalar çerçevesinde hazırlayacakları paketleri TRAC Genel Sekreterliğimize adreste teslim olarak göndermelerini önemle rica ederiz.
AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR

AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR

5809 sayılı Kanunun 43 ncü maddesi ile Amatör Telsizcilik Sınavlarının yapılması ve Belgelendirilmesi Kuruluşumuza devredilmiş olup,  14 Mayıs 2017 tarihinde Afyon, Ankara, Antalya, Çanakkale, Çorum, Denizli, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Nevşehir, Sakarya, Samsun ve Sivas olmak üzere toplam 15 İlimizde 17 yerde başarı ile yapılmıştır.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member