144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
Kazdağı Rolesi Tekrar Aktif.

Kazdağı Rolesi Tekrar Aktif.

      2013 yılının sonlarında kurulan bu sistemin, 2014 yılının ilk günlerinde devre dışı bırakılması zorunluluğu doğmuştu. “Radyo Amatörlüğü camiasının değişik kesimleri tarafından sosyal medya ve benzeri ortamlarda, kimi talihsiz bazı serzeniş, istihza ve eleştirilerin dile getirilmesi” sonucunu doğuran bu üzücü durum, sistemin kurulduğu yerin “ev sahibi” konumundaki kamu kurumu tarafından sağlanan jeneratör enerjisinin kullanım bedelinin tahakkuku ve ödenme şekli babında bazı mevzuat sorunlarınınsonradan ortaya çıkmasının sonucu olarak yaşandı.

TRAC Isparta Şubesi Role Çalışması

TRAC Isparta Şubesi Role Çalışması

      TRAC Isparta Şubemiz üyelerimiz 08.06.2014 günü TA4AU Raşit Öğünç,TA4AIE İsa Erkorkmaz, TA4AFY Fatih Yılmaz ve TA4AQ Süleyman Kıymık'tan oluşan ekip ile bir süredir şehir merkezinde çalışan UHF rölemiz yeni yerine alınmıştır.

Amasya Merzifon Şubesi Rolesi Hizmete Alınmıştır.

Amasya Merzifon Şubesi Rolesi Hizmete Alınmıştır.

      Trac Amasya Merzifon Şubesimizin planlamış olduğu rölelerden Amasya İl Merkezi Çakallar Mevkisinde Şubemiz adına ruhsatı alınan R100 (439.400 T88) rölesini kurarak hizmete almıştır.

Ankara Şubesi Olağan Genel Kurulu Yapıldı.

Ankara Şubesi Olağan Genel Kurulu Yapıldı.

      Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Ankara Şubesi Olağan Genel Kurul Toplantısı bugün 08.06.2014 tarihinde Saat 11.00’da Ordular Sokak No:6 Anıttepe/Ankara adresinde yapılmıştır. 

 

YM1KY Tekirdağ Field Day Etkinliği Yapıldı

YM1KY Tekirdağ Field Day Etkinliği Yapıldı

      TRAC Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Tekirdağ Şubesi tarafından 14. kez düzenlenmiş olan YM1KT FIELD DAY etkinliği 01.06.2014 tarihinde Tekirdağ ATATÜRK ORMANI piknik alanında Türkiyenin çeşitli illerinden ve komşu ülkelerden 130 civarında kişinin katılımıyla yapıldı. 

TA VHF/UHF Contest Sonuçları Açıklandı

TA VHF/UHF Contest Sonuçları Açıklandı

      Ülkemizin tek contest'i olan TA VHF UHF Contes 2013 yılı sonuçları açıklanmıştır. Her Yıl Temmuz ayının ilk takip eden hafta sonu yapılan TA VHF UHF Contest bu senede 05-06.07.2014  (Temmuz) UTC 15:00 UTC 15:00 tarih ve saatte yapılacaktır. 

25 Mayıs Amatör Telsizcilik Sınavı Yapıldı

25 Mayıs Amatör Telsizcilik Sınavı Yapıldı

    KEGM Telsiz Müdürlüğü tarafından 25 Mayıs 2014 tarihinde Ankara, Çanakkale, Erzurum, İstanbul, İzmir, Kars, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mersin ve Samsun olmak üzere toplam 11 (on bir) İlimizde yapılan Amatör Telsizcilik Sınavı yapılmıştır. İllere göre başarı oranı Ankara%79.60 Çanakkale%77.94 Erzurum%70.96 İstanbul%66.76 İzmir%80.82 Kars%68.75  Kocaeli%69.84 Kütahya%52.0 Malatya%67.59 Mersin%62.33 ve Samsun%77.64 olup; Türkiye ortalaması %70.79 olarak gerçekleşmiştir.

    Sınav Sonuçlarını öğrenmek için burayı tıklayınız.

 

    Sınav da başarılı olup ehliyet almaya hak kazananlar, aramıza hoşgeldiniz!

Bartın Rolesi Hizmet Vermeye Başlamıştır

Bartın Rolesi Hizmet Vermeye Başlamıştır

      Bartın temsilciliğimiz adına kurulan rölemizin ruhsat işlemleri tamamlanarak tam gün esaslı olarak hizmete alınmıştır.Röle'ye Bartın İl Merkezinin tamamından el cihazı ile, Safranbolu (KARABÜK)-Çaycuma-Devrek-İnkumu-Ulus-Hasankadı ve Yenice (KARABÜK) yerleşimlerinden mobil sistemler ile Zonguldak Merkez-Ereğli-Bolu ve Çankırı Çerkeş yerleşkelerinden de sabit düzenekler ile erişilmekte ve sağlıklı olarak duyulmaktadır.Camiamıza hayırlı olması dileklerimizle.TRAC Bartın Temsilciliği

14.YM1KT Tekirdağ Fied Day etkinliği 1 Haziran'da Yapılacaktır

14.YM1KT Tekirdağ Fied Day etkinliği 1 Haziran'da Yapılacaktır

      Bu yıl  14. kez düzenlenecek olan YM1KT  FIELD DAY  etkinliğimiz 01.06.2014 tarihinde Tekirdağ ATATÜRK ORMANI piknik alanında  yapılacaktır.

UYARI!

UYARI!

      Sırbistan ve Bosna Hersek’i etkileyen sel felaketi ile ilgili arama-kurtarma ve acil yardım hizmetlerinin gerektirdiği acil haberleşme, ağırlıklı olarak yörenin radyo amatörleri tarafından yürütülmektedir.

 

 TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member