144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
TRAC Amasya Merzifon Şubesi Kuruldu!

TRAC Amasya Merzifon Şubesi Kuruldu!

      Bir süre önce TRAC Genel Merkezine Şube Kuruluşu için başvuruda bulunan ve akabinde Genel Merkezin yaptığı değerlendirme neticesinde alınan Yönetim Kurulun kararı doğrultusunda Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Amasya Merzifon Şubesinin kurulması oy birliği ile kabul edilmişti.Kurucular ile lgili evraklarını Merzifon İlçe Dernekler Şube Şefliğine teslim ederek kuruluş işlemlerini tamamlamış ve sonrasında ilk Yönetim Kurulu toplantısını yaparak aralarında aşağıdaki şekilde görev bölümü yapmışlardır.

TA VHF UHF Contest 2013 Log Gönderenler!

TA VHF UHF Contest 2013 Log Gönderenler!

      Her Yıl Temmuz ayının ilk takip eden hafta sonu yapılan TA VHF UHF Contest bu senede 05-06.2014  Temmuz UTC 15:00 UTC 15:00 tarih ve saatte yapılacaktır. Yurt içi VHF ve UHF haberleşme yeteneği ve pratiğini arttırmak olan bu yarışma, yakın ülkelerden de VHF-UHF bandında çalışacak istasyonlarla QSO imkanı verebilmektedir. Her yıl olduğu gibi yarışma Band ve modlar; UHF 70cm ve VHF 2m bandında FM, SSB ve CW olarak çalışılacaktır. 

19 Ocak 214 Kütahya Sınavı

19 Ocak 214 Kütahya Sınavı

      2014 Yılı birinci dönem Amatör Telsizcilik Sınavı 19 Ocak 2014 Tarihinde Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye Radyo Amatörleri Cemyeti Kütahya Şubesinin ev sahipliğinde yapılmıştır.

      Yapılan Amatör Telsizcilik Sınavı İl Merkezi, İlçeler ve Komşu İllerden 100 adayın katılımı ile Kütahya Endüstri Meslek Lisesinde yapılmıştır.

 

19 Ocak 2014 Çanakkale Sınavı!

19 Ocak 2014 Çanakkale Sınavı!

      2013 yılı ikinci dönem sınavından çok kısa bir süre sonra ilan edilmesi, ayrıca Kasım 2013 sınavı sonrasında Şubemizin daha önceden planlanmış proje çalışmaları ile çakışması nedeniyle Ocak 2014 sınavına yönelik tanıtım çalışmaları alışılmış yoğunlukta yürütülemedi.

Amatör Telsizcilik Sınavları yapılarak Sonuçları Açıklanmıştır

Amatör Telsizcilik Sınavları yapılarak Sonuçları Açıklanmıştır

     2014 yılı birinci dönem Amatör Telsizcilik sınavları 19 Ocak 2014 tarihinde Adana, Ankara, Bursa, Çanakkale, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kütahya ve Trabzon olmak üzere toplam 9 İlde KEGM tarafından yapılmıştır.  

TRAC Aydın Şubesi Kuruldu!

TRAC Aydın Şubesi Kuruldu!

 

      Bir süredir temsilcilik olarak yürütülen TRAC Aydın oluşumu gelen talep üzerine Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun aldığı karar sonrası Aydın İl Dernekler Müdürlüğüne yapılan başvurunun kabul edilmesini müteakip 06.01.2014 tarihi itibariyle TRAC AYDIN ŞUBESİ olarak kuruluşunu tamamlamıştır.
 

 

"D-STAR Sistem Ülkemizde de Aktif Edildi!

      Ülkemizden yurtdışına erişim sağlanan, ilk DSTAR Gateway ağı olma özelliğine sahip olan projemizi YM3KB ekibimizle hayata geçirdik.10.01.2014 tarihinden itibaren test çalışması lokal olarak başlayacaktır. QSO’ları takip edebilmek maksadıyla, bu modu kullanmaya uyumlu cihazımız , 144.500 Mhz frekansına ayarlanarak, cihaz modunun DV olarak seçilmesi ve menüde ufak bir ayar yapılması yeterlidir.

TRAC Kazdağı Rolesi Hizmete Alındı

TRAC Kazdağı Rolesi Hizmete Alındı

     Uzun bir planlama ve hazirlik döneminin sonucunda Kazdağları 1760m rakıma oldukça geniş bir alana hizmet veren 70cm Bandında, 439.275 Mhz frekansında 67Hz Ton ile çalışan Role kurularak cemiyetimizin önemli bir altyapısı hizmete alındı.

YM7TEN 10m Beacon Tekrar Havada!

YM7TEN 10m Beacon Tekrar Havada!

    Ülkemizin ikinci Beacon'u olarak 16.04.2011 tarihinde yine TRAC Trabzon Şubemiz tarafından kurulan ve KEGM tarafından YM7TEN çağrı işareti verilen 10m Bandın da 28.225 Mhz CW 1Watt olarak çalışarak, bandı kullanan amatörlere Doğru yönüne olan propagation bilgisi veren beacon tekrar havada.

Amatör Telsizcilik Sınav Yerleri Açıklandı

Amatör Telsizcilik Sınav Yerleri Açıklandı

      2014 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavlarının yapılacağı adresleri KEGM tarafından açıklanmıştır. Sınavlar Aynı gün ve Saatte 19 Ocak 2014 Pazar günü Adana, Ankara, Bursa, Çanakkale, Gaziantep, İstanbul,  İzmir ve Trabzon illerinde yapılacaktır.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member