144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ
  • SİVAS DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
2014 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavları 19 Ocakta Yapılacak.

2014 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavları 19 Ocakta Yapılacak.

         2014 YILI BİRİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI 19 OCAK 2014 PAZAR GÜNÜ YAPILACAKTIR.

  • Amatör Telsizcilik sınavı 19 Ocak 2014 Pazar günü Adana, Ankara, Bursa, Çanakkale, Gaziantep, İstanbul,  İzmir ve Trabzon illerinde yapılacaktır.


Artvin Yusufeli 145.650 Rolesi Kuruldu

Artvin Yusufeli 145.650 Rolesi Kuruldu

      Şubemizin bir süre önce planladığı 2291m Yüksekliğinde bulunan Yusufeli Karadağ Role çalışması 30 Ağustos günü kurulumu yapılarak devreye alınmıştır.

TRAC Hamradio 2013 Fuarına Katıldı

TRAC Hamradio 2013 Fuarına Katıldı

    Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti olarak 28-30 Haziran 2013 tarihleri arasında Almanya’nın Friedrichshafen şehrinde düzenlenen ve Avrupa’nın en büyük Hamradio fuarı olan HAMRADIO 2013 ‘ e katıldık.

IARU HF Contest

IARU HF Contest

      Her yıl Temmuz ayının ikinci hafta sonu düzenlenen IARU HF Yarışması, bu sene 13 Temmuz-Cumartesi Türkiye saati ile 15:00 de başlayıp 14 Temmuz   pazar günü 15:00 de bitecektir. Her sene farklı şubelerimizin veya üyelerimizin TRAC'ı temsilen gönüllü olarak çalıştığı bu seneki yarışmada, İzmir Konak Şubesi üyemiz TA3TTT Sayın Selim ERDİL'in istasyonundan TA3X TA3CX TA3TTT ve TA3AG. İARU 2013 contest ekibi olarak, TRAC Genel Merkezine ait TC3HQ işareti ile çalışacaktır.

TRAC Samsun Şubesi Olağan Genel Kurulu Yapıldı

TRAC Samsun Şubesi Olağan Genel Kurulu Yapıldı

      Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Samsun Şubesinin 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı 17.11.2013 günü Samsun 19 Mayıs Stadyumu içerisinde bulunan Canik İzci Evinde yapılmıştır. 

TRAC Gümüşhane Şubesi İlk Genel Kurulunu Yaptı

TRAC Gümüşhane Şubesi İlk Genel Kurulunu Yaptı

  Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Gümüşhane Şubesi ilk genel kurulunu 09.11.2013 Cumartesi günü Dernek Merkezi olan Karaer Mahallesindeki adresinde yaptı. 

Çanakkale Valisi, İl AFAD Müdürü ve Baş Savcı Ziyareti

Çanakkale Valisi, İl AFAD Müdürü ve Baş Savcı Ziyareti

      Çanakkale Şubemizin çalışmaları konusunda bilgi arzında bulunmak üzere, göreve oldukça yakın bir tarihte başlamış olan Çanakkale Valisi Sayın Ahmet ÇINAR ziyaret edildi.Akabinde Çanakkale İl AFAD Müdürü Sayın Erdoğan ÇABUK (TB3DEC) ziyaret edildi.

Genel Merkez malzeme havuzu

Genel Merkez malzeme havuzu

      Bir süre önce oluşturulan Genel Merkez malzeme havuzundan talep eden Şubelerimizden şartları uygun olanlara malzeme dağıtımı sürmektedir.Talepte bulunup ta halen ihtiyacı karşılanamamış olan şubelerimizin istekleri malzeme havuzuna girişler devam ettikçe karşılanmaya çalışılacaktır.

TRAC Gümüşhane Şube Kuruluşu

TRAC Gümüşhane Şube Kuruluşu

      Bir süre önce Gümüşhane ilimizde TRAC Gümüşhane Şubesini açmak üzere müracaat eden, TB7CIS İsmet USTA, TA7ACR Rahim ÇAKIR ve TB7CAY Adem YAĞLIDERE' ye Genel Merkezimizce verilen şube açma izni sonrası, arkadaşlarımız İl Dernekler Müdürlüğü nezdinde işlemleri başlatmışlar ve nihayetinde 02.07.2013 tarihinde kuruluş iznini tamamlayarak üye kaydına başlamışlardır.

VHF-UHF CONTEST ÇALIŞMASI

VHF-UHF CONTEST ÇALIŞMASI

      07.07.2013   Tarihinde   VHF ve UHF bandında haberleşme pratik ve  yeteneğini  geliştirmek amacıyla düzenlenen TA VHF-UHF contest  yarışmasına Gaziantep Şubesi olarak şehrimize 15 KM. uzaklıkta,1100 metre rakımlı Dülük tepe diye bilinen yerden katıldık.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member