144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu olsun.

19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu olsun.

      19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Mustafa Kemal Atatürk'ün, Bandırma vapuru ile Samsun'a vardığı ve İstiklal Savaşı'nı başlattığı gün..

      TRAC ailesi olarak tüm Türkiye'nin ve üyelerimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyoruz.

 

Elazığ Rolemiz Kuruldu.

Elazığ Rolemiz Kuruldu.

      TRAC Elazığ Şubesi olarak kuruluşumuzdan sonra röle kurulum çalışmalarına başlanılmış ve BTK Diyarbakır Bölge Müdürlüğünden alınan izin sonrası 2 metre bandında RX 145.150-TX 145.750 MHZ  R6 frekansında 88,5 HZ ton seçenekli rölemiz Harput tepesi diye bilinen mevkide çalışmaya başlamıştır.

Başımız Sağ Olsun!

Başımız Sağ Olsun!

      Manisanın Soma İlçesi'nde meydana gelen maden kazasından hepimiz derin üzüntüye boğulduk. Ölüm haberi gelen  işçilere Allah'tan rahmet, ailelerine sabr-ı cemil niyaz ediyoruz. Madende mahsur kalmış ve kurtarılmayı bekleyen işçi kardeşlerimizin de bir an önce kurtarılarak sağ salim aramıza katılmalarını temenni ediyoruz.

Şanluurfa Şubemizin Faaliyetleri

Şanluurfa Şubemizin Faaliyetleri

İl çapında bir spor faaliyetinde iletişim üstlenildi. 5 kişilik bir ekip ile TA8ADO Ersin DOĞAN, TB8BHI İbrahim Türkmen, TA8ACA Candan ÖZEN, TB8AS İbrahim ÖNCEL, TB8BHW Hikmet DELİBAŞ tarafından Jandarma, Ana Kamp, 112 ekibi, UMKE Ekibi, URFADOSK Arama Kurtarma Ekibi arasında ve sporcu grupları arasında iletişim ekiplere birer amatör arkadaşımız eşlik etmesi suretiyle sağlanmıştır. Faaliyet esnasında iki el cihazından seyyar röle imal edilerek bölgede aktif olarak kullanılmıştır. 

Çanakkale Kara Savaşlarının 99 uncu Yıl Dönümü Çalışması

Çanakkale Kara Savaşlarının 99 uncu Yıl Dönümü Çalışması

      Ülkemiz tarihinin en büyük kahramanlık destanları arasında yer alan Çanakkale Kara Savaşlarının 75. anma yıldönümünde (1990 yılında) yaptığımız özel çalışmadan sonra, bu kez çok kapsamlı olacağı bilinen 100.yıl çalışmalarının bir hazırlığı olarak 24 ve 25 Nisan 2014 günü Gelibolu Yarımadasının bazı noktalarında kurulan seyyar istasyonlarla bir çalışma gerçekleştirildi.

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Seminer Etkinliği

Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Seminer Etkinliği

      Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Acil Yardım ve Afet Yönetimi Bölümü (“AYAY”) ile yürütülen işbirliği çerçevesinde bölümün 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerine yönelik şekilde Çanakkale Şubemizce yürütülen eğitim çalışmalarının bir parçası olarak TRAC Genel Başkanı tarafından 14 Nisan 2014 günü bir seminer sunumu yapıldı.

Mustafakemalpaşa Şubesi Haberleşme Desteği

Mustafakemalpaşa Şubesi Haberleşme Desteği

      18-19-20 Nisan 2014  Tarihinde ilçemizde ilki düzenlenen Mustafakemalpaşa Belediyesi ve  BEBKA (Bursa-Eskişehir-Bilecik Kalkınma Ajansı) tarafından finanse edilen  “MUSTAFAKEMALPAŞA’DA DÖRT MEVSİM BİSİKLET TURİZMİ PROJESİ Downhill Bisiklet Festivaline Proje destekçisi olarak destek verdik.

23 Nisan Kutlu olsun

23 Nisan Kutlu olsun

      23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın coşkusuyla Kutlarız!

Bartın Rölesi Kuruldu.

Bartın Rölesi Kuruldu.

Bartın Belediye Başkanı Sayın Cemal Akın ve Belediye Meclisinin sağladığı destek ile alınan röle 17.04.2014 günü yine Belediye tarafından yapılan kulübeye konularak  145.750 Mhz 88,5 Hz ton ile test çalışmalarına başlanılmıştır.

TRAC Manisa Şubemiz Haberleşme Desteği Verdi!

TRAC Manisa Şubemiz Haberleşme Desteği Verdi!

      Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Manisa Şubemiz, Türkiye Dağcılık Federasyonunun düzenlediği 1. Manisa Dağcılık Şenliği etkinliğine katılarak Haberleşme Desteği vermiştir.TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member