144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ
  • SİVAS DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
TRAC KOCAELİ Şubesi Olağan Genel Kurul İlanı

TRAC KOCAELİ Şubesi Olağan Genel Kurul İlanı

Türkiye Radyo Amatörleri KOCAELİ Şubesi Olağan Genel Kurulu TRAC Ana Tüzüğünün 31. maddesindeki şartları taşıyan üyelerimizin katılımı ile aşağıdaki gündemle İzmit Fuar İçi Sivil Toplum Merkezinde  22 Nisan 2017 Cumartesi Saat:17:00 de yapılacaktır.Çoğunluk sağlanamaması halinde aynı yerde     29 Nisan 2017 Cumartesi Saat:18:00 de yapılacaktır.

Amatör Telsizcilik Sınavı 14 Mayıs 2017' de Yapılacaktır

Amatör Telsizcilik Sınavı 14 Mayıs 2017' de Yapılacaktır

2017 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavının birincisi 14 Mayıs 2017 Pazar günü Saat 14:00’da yapılacaktır.

Amatör Telsizcilik Sınav başvuru ve sınav giriş ücreti ödemeleri 27 Nisan 2017 günü mesai bitiminde sona erecektir.

TRAC Ordu Şubesi Sivil Savunma Günü Etkinliklerine katıldı

TRAC Ordu Şubesi Sivil Savunma Günü Etkinliklerine katıldı

      28 Şubat Sivil Savunma Günü Münasebetiyle İlimiz Altınordu İlçesi Hürriyet Ortaokulunda deprem tatbikatı senaryo kapsamında: İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Ekibi, Ordu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Ekipleri Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE), 112 Acil Servis Ekibi, Sağlık Arama Kurtarma Ekibi (SAKE); Ordu Din Görevlileri Kurtarma Ekibi (ORKUT); RUSUMAT-4 Gençlik ve Spor Kulübü Derneği, Karadeniz Arama Kurtarma Derneği (KARDAK), Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC), personelinin katılımıyla başarıyla gerçekleştirilmiştir. Senaryo kapsamında sırasıyla;

DEPREM VE ACİL DURUMLARDA HABERLEŞME

DEPREM VE ACİL DURUMLARDA HABERLEŞME

Uluslararası Antalya Üniversitesi tarafından 28 Şubat tarihinde düzenlenen Deprem ve Acil Durumlarda Haberleşme konulu konferansa TRAC Antalya Şubemizi temsilen TA4B Selim Şanlı, TA4ATA Sıtkı Atasoy, TA4AYT Nedim Aymen, TA4E Muhsin Bozkurt, TA4AN Yusuf Demir, TA4G Gürbüz Ergün’den oluşan ekibimiz ile birlikte katıldık.

TRAC Ordu Şubesi Olağan Genel Kurul Duyurusu

TRAC Ordu Şubesi Olağan Genel Kurul Duyurusu

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Ordu Şubesi Olağan Genel Kurulu TRAC Ana Tüzüğünün 31. maddesindeki şartları taşıyan üyelerimizin katılımı ile aşağıdaki gündemle  Karşıyaka Mahallesi Atatürk Bulvarı No:492/a, 52200 Altınordu/ORDU’da  25 Şubat 2017 Cumartesi Saat:17:00 de yapılacaktır. Çoğunluk sağlanamaması halinde aynı yerde 22.04.2017 Cumartesi Saat:17:00 de yapılacaktır.

TRAC Konak Şubesi Olağan Genel Kurul Duyurusu

TRAC Konak Şubesi Olağan Genel Kurul Duyurusu

Duyuru; Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Konak Şubesinin (35.040.041) olağan genel kurul toplantısı 12 Mart 2017 tarihinde saat 13:30 da Şube merkezinde aşağıdaki gündeme göre, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ise ikinci toplantı 19 Mart 2017 tarihinde aynı gündemle, aynı yer ve saatte yapılacaktır. Genel kurul üyelerimize önemle duyurulur.

AFAD İZMİR İL MÜDÜRLÜĞÜ  TRAC KONAK ŞUBESİ ZİYARETİ

AFAD İZMİR İL MÜDÜRLÜĞÜ TRAC KONAK ŞUBESİ ZİYARETİ

İZMİR İl Müdürlüğüne atanan, Sayın Osman Metin SAROĞLU’ na göreve başlaması nedeniyle, TRAC Konak Şubesi Yönetim Kurulu Üyelerince nezaket ziyareti yapılmıştır.

Kocaeli Afet Tatbikat

Kocaeli Afet Tatbikat

2016 yılının son günlerinde Kocaeli AFAD tarafından düzenlenen tatbikatta İl Haberleşme Hizmet Grubunun unsurları güçlü bir katılım sergilemişlerdir.

TRAC Kocaeli Şubesi Seyyar Haberleşme Aracı ile birlikte Türk Telekom ve Türk Kızılayı’nın Seyyar Haberleşme Araçlarının etkinliğe katılımı, Haberleşme Hizmet Grubunun oluşturulmasını temel alan ana fikrin çok görünür şekildeki bir uygulamasıdır.

TRAC Sivas Şubesi Olağan Genel Kurul Duyurusu

TRAC Sivas Şubesi Olağan Genel Kurul Duyurusu

Sivas TRAC Şubesi olağan genel kurul duyurusudur. TRAC Sivas Şubesi olağan genel kurul toplantısının 29 Ocak 2017 Pazar günü saat 14:00'da Sivas İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Toplantı salonunda toplanmasına, çoğunluk sağlanamaması halinde ikinci toplantının 5 Şubat 2017 Pazar günü saat 14:00'da aynı adreste aşağıda ki gündemle toplanmasına karar verilmiştir.

Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

Yeni Yılınız Kutlu Olsun!

Yeni Yılınız Kutlu Olsun!TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member