144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Haberler
6698 No.lu Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Gereği Zorunlu Bilgilendirme

6698 No.lu Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Gereği Zorunlu Bilgilendirme

        TRAC  olarak, ÜYELERİMİZİN  özel hayatlarının gizliliğine saygı duyuyor ve önem veriyoruz. Bu nedenle üyelerimizin kişisel verilerinin kullanılmasında, üyelerimizin temel hak ve özgürlüklerini korumak amacıyla yürürlükte olan 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

2018 YILI BİRİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR

2018 YILI BİRİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR

2018 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavının birincisi 11 Şubat 2018 Pazar günü Saat 14:00’da yapılacaktır.

Amatör Telsizcilik Sınav başvuru ve sınav giriş ücreti ödemeleri 26 Ocak 2018 günü mesai bitiminde sona erecektir. Başvurusu kabul edilen adayların sınav giriş belgeleri sınav tarihinde salon girişlerinde verilecektir

TRAC İZMİR KONAK ŞUBESİ-İZMİR MESLEK YÜKSEK OKULU PROTOKOL YENİLEMESİ

TRAC İZMİR KONAK ŞUBESİ-İZMİR MESLEK YÜKSEK OKULU PROTOKOL YENİLEMESİ

2008 yılından bu yana T.C. Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu (İMYO) ile Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) arasında karşılıklı imzalanan "ACİL DURUM HABERLEŞME ve EĞİTİM-PROJE GELİŞTİRME HİZMETLERİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ" içeriği yenilenerek 06.12.2017 tarihinden itibaren 1 yıllığına yürürlüğe girmiştir.

TRAC İZMİR KONAK MAHALLE AFET GÖNÜLLÜLERİ EĞİTİMİ

TRAC İZMİR KONAK MAHALLE AFET GÖNÜLLÜLERİ EĞİTİMİ

TRAC İZMİR Konak Şubesi (YM3KM)  ;  Balçova Belediyesi ve İzmir Kızılay Derneği İşbirliği ile gerçekleştirilen Mahalle Afet Gönüllüleri eğitiminde, gönüllülere Afet ve Acil durumlarda etkin telsiz kullanımı konusunda teorik ve uygulama eğitimi vermiştir. 11 Kasım 2017 tarihinde Eğitim sonunda düzenlenen sertifika dağıtım programına iştirak edilmiştir.

KOCAELİ ŞUBEMİZİN JOTA ETKİNLİĞİ

KOCAELİ ŞUBEMİZİN JOTA ETKİNLİĞİ

22 Ekim 2017 tarihinde dünyada bütün izcilerin kutladığı JOTA (Jamboree on the air)   ve JOTİ (Jamboree on the internet)  etkinliği Kocaeli ili Sekapark’ ta yapılmış olup bu etkinlik için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden etkinliğe özel TC2JAM çağrı işareti alınmıştır. 

TRAC ADANA TATBİKATI

TRAC ADANA TATBİKATI

AFAD Başkanlık ile il müdürlüklerinin ortak çalışması ile gerçekleştirilen “NEAMWAVE17 TsunamiMasabaşıTatbikat”ı AFAD Adana il müdürlüğünde TAMP çözüm ortaklarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye Afet Müdahale planında yer alan 26 hizmet grubu temsilcileri ve personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen tatbikatta deprem ve tsunami afetleri üzerinde duruldu. İlçelerinde dahil edildiği tatbikat AFAD Başkanlık ile koordineli yürütüldü.

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Genel Merkezinin koordinatörlüğünde TRAC Adana Şubesi ekibi olarak afet senaryosuna uygun mesajları ileterek üstlendiğimiz misyonunu başarıyla yerine getirilmiştir. 
TRAC Adana Şubesi 4 kişilik acil afet haberleşme timiyle, 2 araç, 20 el telsizi, 2 mobil telsiz, 1 HF telsiz, 1 UHF seyyar röle sistemi, 1 jeneratör, antenler ve muhtelif destek ekipmanlarıyla tatbikatta görev almıştır.

TRAC NAZİLLİ ŞUBEMİZİN 29 EKİM ETKİNLİĞİ

TRAC NAZİLLİ ŞUBEMİZİN 29 EKİM ETKİNLİĞİ

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Nazilli Şubesi Cumhuriyetin ilanının 94.yıl dönümü münasebetiyle Nazilli Belediye Meydanında stant açarak Cumhuriyet bayramı töreni kutlamalarına katıldı. Şube Başkanı Uzay TOK yaptığı açıklamada Ulu Önder Mustafa Kemalin Atatürk’ün işaret ettiği gibi yaptıklarımızı yeterli görmeyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni dünyanın en bayındır ve uygar ülkeleri düzeyine çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız dedi. Ayrıca çalışmalarımızda bizlere sağladıkları yardımlar için Sayın Nazilli Kaymakamı İbrahim KÜÇÜK ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK'a Çok teşekkür ederiz" diye de ekledi. Şube üyeleri Cumhuriyet yürüyüşün ardından Belediye meydanındaki standımızda radyo Amatörlüğü tanıtımını yaptılar.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümü kutlu olsun.

KARS-DATÇA-BODRUM TEMSİLCİ ATAMALARI

KARS-DATÇA-BODRUM TEMSİLCİ ATAMALARI

TRAC Genel Merkezimize Kars İlimizden TA9J İsmail Çakmak, Bodrum İlçemizden TB4GI İzzet Göksel Esen, Datça İlçemizden TB4BMV Barış Muştu'nun yaptıkları temsilcilik başvuruları kabul edilerek kendilerine temsilcilik yetkisi verilmiştir.
TRAC GENEL MERKEZİ
TRAC İZMİR YM3KC- 60.JAMBOREE ON THE AİR ETKİNLİĞİ

TRAC İZMİR YM3KC- 60.JAMBOREE ON THE AİR ETKİNLİĞİ

TRAC İzmir Şubesi olarak  Türkiye İzcilik Federasyonu üyesi olan Alaş gençlik ve spor kulübü izcileri ile dernek merkezimizden 20-22 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenen JOTA-JOTİ ...TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member