144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • Türkiye Radyo Amatörleri cemiyeti Sakarya Şubesi R.7 Rölemizi daha iyi şartlara hazırlıyoruz.
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

 

 

 

 

Haberler
TRAC Antalya Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

TRAC Antalya Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

Antalya Tarım İl Müdürlüğü içerisindeki TRAC Antalya Şubesi binasında gerçekleşen genel kurula TRAC Genel Sekreteri Muhsin Bozkurt ve TRAC Antalya Şubesi üyesi radyo amatörleri katıldı. Kayıtlı 87 üyenin 38'inin katılımıyla gerçekleştirilen genel kurul, saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Divan Başkanlığına Cafer Tayyar Tekin, katip üyeliklere Muhammet Soydal ve Mustafa Damar seçildi. Yönetim Kurulu Başkanı Selim Şanlı tarafından 3 yıllık faaliyet raporu ve Denetim Kurulu Başkanı Mustafa D. Ayhan tarafından Denetim kurulu raporları okundu ve Genel Kurulca oylanarak kabul edildi.

SAHA ve MASABAŞI 2017 TATBİKATI

SAHA ve MASABAŞI 2017 TATBİKATI

Bursa Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz'ün 23-24 Mayıs 2017 tarihinde, tertip ve yönetiminde gerçekleşen, Saha ve Masabaşı 2017 Tatbikatında TRAC Bursa Şubesi ekibimizle birlikte görev aldık.

QSL KARTLAR GÖNDERİLECEKTİR

QSL KARTLAR GÖNDERİLECEKTİR

 

Yurt dışına gönderilecek olan QSL kartlar 2017 Yılı Haziran ayı sonlarında yada Temmuz ayının ilk haftası içinde ilgili ülkelere gönderilecektir.

Şubelerimiz aracılığıyla yada bireysel olarak QSL kart gönderecek olan amatörlerimizin TRAC web sitemizde yer alan açıklamalar çerçevesinde hazırlayacakları paketleri TRAC Genel Sekreterliğimize adreste teslim olarak göndermelerini önemle rica ederiz.
AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR

AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR

5809 sayılı Kanunun 43 ncü maddesi ile Amatör Telsizcilik Sınavlarının yapılması ve Belgelendirilmesi Kuruluşumuza devredilmiş olup,  14 Mayıs 2017 tarihinde Afyon, Ankara, Antalya, Çanakkale, Çorum, Denizli, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Nevşehir, Sakarya, Samsun ve Sivas olmak üzere toplam 15 İlimizde 17 yerde başarı ile yapılmıştır.

TRAC Kocaeli Şubemiz Genel Kurulunu Yaptı

TRAC Kocaeli Şubemiz Genel Kurulunu Yaptı

Kocaeli şubemizin 2017 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı 29 Nisan 2017 Cumartesi günü yapılmış ve Dernek organlarına aşağıda isimleri belirtilen arkadaşlarımız seçilmişlerdir.

 

TRAC Bursa Şubeniz Gemlik MAG Grubuna Eğitim

TRAC Bursa Şubeniz Gemlik MAG Grubuna Eğitim

Şubemizin Mayıs ayı faaliyetleri tüm hızıyla devam ediyor. 5-6 Mayıs 2017 tarihlerinde Gemlik MAG grubumuza, haberleşme konusunda 2 gün sürecek bir sunum hazırladık. 6’şar kişilik gruplar halinde yapılan sunumlarımızda, telsiz kullanımı, telsizle nasıl konuşulması gerektiği ve radyo amatörlüğü hakkında paylaşımlarımız yapıldı.

TRAC Bursa Şubemiz Bilim Şenliğine Katıldı

TRAC Bursa Şubemiz Bilim Şenliğine Katıldı

 4-5-6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleşen Bursa Bilim Şenliği'ne "Telsiz İstasyonu" standı kurarak iştirak ettik.

Hayatlarında ilk kez telsizle tanışarak havaya çıkan genç kardeşlerimiz, oldukça heyecanlıydı. Öğrenci kardeşlerimize ve öğretmenlerine kısaca bilgi verildikten sonra uygulamalı olarak kendilerini, duyabildiğimiz istasyonlar ile görüştürdük


TRAC Muğla Şubesi Genel Kurul Duyurusu

TRAC Muğla Şubesi Genel Kurul Duyurusu

TRAC Muğla Şubemizin Dernek Tüzüğümüzün 31-a maddesine dayanarak olağan 2. Genel Kurul toplantısı 28 Mayıs 2017 Pazar günü saat 11 de menteşe kent parkında yapılacaktır.

Amatör Telsizcilik Sınav Yerleri Belli Oldu!

Amatör Telsizcilik Sınav Yerleri Belli Oldu!

2017 -Yılı birinci dönem Amatör Telsizcilik Sınavı aşağıda belirtilen yer, tarih ve zamanda yapılacaktır.

TRAC Antalya Şubesi Genel Kurul Duyurusu

TRAC Antalya Şubesi Genel Kurul Duyurusu

Derneğimizin Olağan Genel Kurul toplantısı 14.05.2017 tarihinde, gerekli nisab sağlanamaması durumunda 21 Mayıs Pazar günü saat 10.00 da, dernek merkezinde aşağıdaki gündem dahilinde yapılmasına karar alınmıştır.29.04.2017TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member