144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • TRAC Nazilli 29 Ekim
  • TRAC ZONGULDAK
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ
  • SİVAS DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

 

        

 

 

 

Haberler
KOCAELİ ŞUBEMİZİN JOTA ETKİNLİĞİ

KOCAELİ ŞUBEMİZİN JOTA ETKİNLİĞİ

22 Ekim 2017 tarihinde dünyada bütün izcilerin kutladığı JOTA (Jamboree on the air)   ve JOTİ (Jamboree on the internet)  etkinliği Kocaeli ili Sekapark’ ta yapılmış olup bu etkinlik için Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden etkinliğe özel TC2JAM çağrı işareti alınmıştır. 

TRAC ADANA TATBİKATI

TRAC ADANA TATBİKATI

AFAD Başkanlık ile il müdürlüklerinin ortak çalışması ile gerçekleştirilen “NEAMWAVE17 TsunamiMasabaşıTatbikat”ı AFAD Adana il müdürlüğünde TAMP çözüm ortaklarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Türkiye Afet Müdahale planında yer alan 26 hizmet grubu temsilcileri ve personellerinin katılımıyla gerçekleştirilen tatbikatta deprem ve tsunami afetleri üzerinde duruldu. İlçelerinde dahil edildiği tatbikat AFAD Başkanlık ile koordineli yürütüldü.

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Genel Merkezinin koordinatörlüğünde TRAC Adana Şubesi ekibi olarak afet senaryosuna uygun mesajları ileterek üstlendiğimiz misyonunu başarıyla yerine getirilmiştir. 
TRAC Adana Şubesi 4 kişilik acil afet haberleşme timiyle, 2 araç, 20 el telsizi, 2 mobil telsiz, 1 HF telsiz, 1 UHF seyyar röle sistemi, 1 jeneratör, antenler ve muhtelif destek ekipmanlarıyla tatbikatta görev almıştır.

TRAC NAZİLLİ ŞUBEMİZİN 29 EKİM ETKİNLİĞİ

TRAC NAZİLLİ ŞUBEMİZİN 29 EKİM ETKİNLİĞİ

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Nazilli Şubesi Cumhuriyetin ilanının 94.yıl dönümü münasebetiyle Nazilli Belediye Meydanında stant açarak Cumhuriyet bayramı töreni kutlamalarına katıldı. Şube Başkanı Uzay TOK yaptığı açıklamada Ulu Önder Mustafa Kemalin Atatürk’ün işaret ettiği gibi yaptıklarımızı yeterli görmeyerek Türkiye Cumhuriyeti’ni dünyanın en bayındır ve uygar ülkeleri düzeyine çıkarmak için var gücümüzle çalışacağız dedi. Ayrıca çalışmalarımızda bizlere sağladıkları yardımlar için Sayın Nazilli Kaymakamı İbrahim KÜÇÜK ve Nazilli Belediye Başkanı Haluk ALICIK'a Çok teşekkür ederiz" diye de ekledi. Şube üyeleri Cumhuriyet yürüyüşün ardından Belediye meydanındaki standımızda radyo Amatörlüğü tanıtımını yaptılar.

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

Cumhuriyetimizin 94. yıl dönümü kutlu olsun.

KARS-DATÇA-BODRUM TEMSİLCİ ATAMALARI

KARS-DATÇA-BODRUM TEMSİLCİ ATAMALARI

TRAC Genel Merkezimize Kars İlimizden TA9J İsmail Çakmak, Bodrum İlçemizden TB4GI İzzet Göksel Esen, Datça İlçemizden TB4BMV Barış Muştu'nun yaptıkları temsilcilik başvuruları kabul edilerek kendilerine temsilcilik yetkisi verilmiştir.
TRAC GENEL MERKEZİ
TRAC İZMİR YM3KC- 60.JAMBOREE ON THE AİR ETKİNLİĞİ

TRAC İZMİR YM3KC- 60.JAMBOREE ON THE AİR ETKİNLİĞİ

TRAC İzmir Şubesi olarak  Türkiye İzcilik Federasyonu üyesi olan Alaş gençlik ve spor kulübü izcileri ile dernek merkezimizden 20-22 Ekim 2017 tarihleri arasında düzenlenen JOTA-JOTİ ...

SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR.

SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR.

5809 sayılı Kanunun 43 ncü maddesi ile Amatör Telsizcilik Sınavlarının yapılması ve Belgelendirilmesi Kuruluşumuza devredilmiş olup,  01 Ekim 2017 tarihinde Ankara, Bursa, Çanakkale, Diyarbakır, Erzincan, İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, İzmir,  Kahramanmaraş, Karabük, Kocaeli,  Mersin, Ordu ve Rize olmak üzere toplam 15 yerde başarı ile yapılmıştır.

Amatör Telsizcilik Sınav Salonları belirlenmiştir.

Amatör Telsizcilik Sınav Salonları belirlenmiştir.

01 EKİM 2017 PAZAR GÜNÜ YAPILACAK 2017 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI AŞAĞIDA BELİRTİLEN YER, TARİH VE ZAMANDA YAPILACAKTIR.

GENEL MERKEZ GENEL KURUL DUYURUSU

GENEL MERKEZ GENEL KURUL DUYURUSU

TRAC Genel Merkez Olağan Genel Kurulunun 15 Ekim 2017 tarihinde  saat 10.30 da Çankaya Belediyesi Maltepe  camii karşısı Yılmaz Güney sahnesinde yapılmasına, çoğunluk sağlanmaması halinde  22 Ekim 2017 Pazar günü aynı saat ve aynı adreste aşağıdaki gündemle yapılmasına karar verilmiştir.24.09.2017

Online Amatör Telsiz Sınavı Kursu İptal edilmiştir

Online Amatör Telsiz Sınavı Kursu İptal edilmiştir

      Her sınav döneminde online olarak vermekte olduğum sınava hazırlık kursu sistemin kurulu olduğu serverdaki ses sorunu nedeniyle yerine getirilememektedir. Ses sorununun server kaynaklı olabileceği tahmin edilmektedir.  Elimde olmayan nedenlerle yerine getiremediğim kurstan dolayı adaylardan özür dilerim.  Kurs için hazırlanan slaytlara http://www.trac.org.tr/20-sinava-hazirlik.html ulaşılabilir. Başarılar.

 TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member