144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ
  • SİVAS DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ
  • TRAC Manisa Şubesi UMKE İşbirliği
  • MARSEC-2015


Etkinlik Takvimi
E-Bülten

        

        

 

        

 

 

                                                           

Dernek Haberleri
BAYRAKLI BELEDİYESİ TRAC BİRLİKTELİĞİ

BAYRAKLI BELEDİYESİ TRAC BİRLİKTELİĞİ

Bünyesinde Deprem Etüt Merkezi kurarak İzmir'de bir ilke imza atan Bayraklı Belediyesi, 75'inci Yıl Mahallesi'nde inşa ettiği binayı Türkiye  Radyo Amatörleri Cemiyeti'nin İzmir Şubesine tahsis etti. Cemiyet, yaşanabilecek doğal afet sonrasında iletişim sisteminin çökmesi durumunda devreye girerek yardım kuruluşlarıyla iletişime geçip, yönlendirmede bulunacak. "Dünyanın her yeri kapsama alanımızdır" sloganıyla Bayraklı'dan dünyaya telsizle bağlanacak 37 kişilik ekip üyesi

TRAC SİVAS DİJİTAL ROLESİNE KAVUŞTU

TRAC SİVAS DİJİTAL ROLESİNE KAVUŞTU

TRAC Sivas Şubesi Yönetimi olarak üyelerimizden gelen digital röle alınması konusundaki talepler doğrultusunda yapılan araştırma sonrasında Samsun Şube Başkanımız Hakan Bey tarafından temin edilen DMR Analog/Digital (Mix mod) çalışan rölemiz Samsun’a bizzat giden üyelerimiz TB7BUK Bilal Emlik, TA7MUK Mükremin Nergiz, TA7AJU Kaan Uğurlu tarafından teslim alınarak şehrimizde UHF 439.400 frekansında aktif hale getirilmiştir.

Amatör Telsizcilik Sınavı 23 Ekim de Yapılacaktır

Amatör Telsizcilik Sınavı 23 Ekim de Yapılacaktır

2016 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavının ikincisi 23 Ekim 2016 Pazar günü yapılacaktır. Amatör Telsizcilik Sınav başvuru ve sınav giriş ücreti ödemeleri 7 Ekim 2016 Cuma günü mesai bitiminde sona erecektir

e-KURS: ONLINE AMATÖR TELSİZ SINAVI HAZIRLIK KURSU

e-KURS: ONLINE AMATÖR TELSİZ SINAVI HAZIRLIK KURSU

TRAC Kars Şubesi Başkanı TA9J İsmail Çakmak; internet üzerinden, canlı olarak, 23 Ekim Pazar 2016 tarihinde yapılacak olan Amatör Telsiz Sınavın’a katılacak adaylara  e-kurs verecektir.

*KAFKAS* Konferans Odası USA Digital Ocean Sunucularına Taşındı.

*KAFKAS* Konferans Odası USA Digital Ocean Sunucularına Taşındı.

*KAFKAS* Konferans Odası USA Digital Ocean Sunucularına Taşındı.               TRAC Kars Şubesi ve TRAC Denetim Kurulu Başkanı TA9J Prof.Dr. İsmail Çakmak tarafından kurulan ve  çalıştırılmakta olan olan KAFKAS konferans odası USA'dan kiralanan Digital Ocean Sunucularına taşınmıştır. Bilindiği üzere 

30 Agustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

30 Agustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun

Kahraman atalarımızdan aldığımız güçle, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün işaret ettiği çağdaş uygarlık yolunda kararlı bir şekilde ilerlemek ve ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmak için birlik ve beraberlik içerisinde var gücümüzle çalışacağız hep birlikte.

İtalya Depremi!

İtalya Depremi!

İtalya’da meydana gelen ve maalesef can kaybına neden olan deprem sonrasında İtalyan Amatör Telsizcileri acil haberleşme konusunda yoğun faaliyet göstermektedir.

TRAC Manisa Şubemiz Yeni Yerinde

TRAC Manisa Şubemiz Yeni Yerinde

RAC Manisa Şubesi olarak Manisa Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu Odalar ve Dernekler  binası 15. katta bulunan dernek yerleşim yerini faaliyete sokmuş bulunmaktayız.

 

 

             

               

 

 

Sayaç
compteur de visite
Sayaç

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member