144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • TC101SO
  • TRAC Bozöyük Eğitim
  • BURSA DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ
  • SİVAS DEPREM HAFTASI ETKİNLİĞİ
  • TRAC Manisa Şubesi UMKE İşbirliği
  • MARSEC-2015

 

QRZ callsign lookup
Callsign lookups provided by qrz.com

 

Etkinlik Takvimi
E-Bülten

       

        

        

 

 

                                                           

Dernek Haberleri
TEKİRDAĞ FIELD DAY ÇALIŞMASI

TEKİRDAĞ FIELD DAY ÇALIŞMASI

Tekirdağ TRAC (YM1KT) olarak 16.' sı düzenlenen FIELD DAY etkinliğine Tekirdağ ve çevre illerden yoğun katılım oldu. Etkinlikte yeni Amatör Telsizci arkadaşlarımız kurulan VHF, UHF ve HF istasyonlarında haberleşme deneyimini sahada tecrübe etmiş oldular.

ARÇ Seminerine Katıldık

ARÇ Seminerine Katıldık

Afette Rehber Çevirmen (ARÇ) topluluğu tarafından 11-12 Haziran günlerinde Antalya Akdeniz Üniversitesi yerleşkesinde 13 Haziran günüde 112 Kriz merkezinde yapılan tanıtım –eğitim toplantılarına katıldık.

TRAC MUĞLA ŞUBEMİZ KURULDU

TRAC MUĞLA ŞUBEMİZ KURULDU

Bir süreden beri temsilcilik olarak faaliyetini sürdüren Muğla temsilciliğimiz yeterli potansiyele ulaştığı görülünce ve aramıza katılan yeni arkadaşlarımızın da teşvikiyle şubeleşme çalışmalarına başlamış ve gereken bürokratik işlemlerin tamamlanması sonrasında Muğla İl Dernekler Müdürlüğünün 16.05.2016 tarihli oluru ile Dernekler kütüğüne kayıt edilerek, üye kaydına başlamıştır.

TRAC Tekirdağ Rolesi

TRAC Tekirdağ Rolesi

TRAC Tekirdağ R-0 Rölesi (145.600 MHz/145.000 MHz TX/RX, 77 Hz CTCSS)  2015 yılında, kurulu olduğu Uçak Tepe R/L İstasyonunun yıkılması nedeniyle hizmet dışı kalmıştı. İstasyonun terk edilip yıkılmasının nedeni, buraya ulusal enerji hattı bağlantısının temin edilememesi ve bu istasyonun enerjisinin uzun süredir jeneratörlerle sağlanıyor olmasıydı.

BURSA AFAD MASABAŞI TATBİKATI

BURSA AFAD MASABAŞI TATBİKATI

02.06.2016 Tarihinde düzenlenen, Bursa Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğümüz tarafından davet edildiğimiz masabaşı tatbikatına iştirak ettik.

Bursa Bilim Şenliği

Bursa Bilim Şenliği

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla organize edilen 3 gün süreli , "Bursa Bilim Şenliği 2016" oldukça yoğun bir ilgi ile noktalandı. Genç kardeşlerimize Radyo Amatörlüğü hakkında bilgi verdik, sorularını cevapladık. Standımıza gelen öğretmen ve yöneticiler ile paylaşımlarda bulunduk.

Gemlik MAG Haberleşme Eğitimi

Gemlik MAG Haberleşme Eğitimi

Gemlik MAG (Mahalle Afet Gönüllüleri) Grubunun organizasyonuna davet edildik. İki gün bu süreçte gruplar halinde çeşitli istasyonlarda, tecrübeli arkadaşlarca, verilen eğitim faaliyetine, bizlerde telsiz kullanımı konusunda bildiklerimizi aktarmak suretiyle iştirak ettik.

TEKİRDAĞ TRAC FIELD DAY DUYURUSU

TEKİRDAĞ TRAC FIELD DAY DUYURUSU

Bu yıl 16. sını düzenlediğimiz ve her yıl Haziran ayının ilk pazar günü yapılan geleneksel FİELDDAY etkinliğimiz 5 haziran 2016 PAZAR günü BARIŞ ÇAMLIK CAMPİNG de yapılacaktır. Amatör telsizciliğe gönül veren tüm dostlarımız davetlidir. 

 

 

             

               

 

 

Sayaç
compteur de visite
Sayaç

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member