144 MHz Es in EU     : Status
50 MHz Es in EU       : Status
Today's MUF & Es    : Status
From MMMonVHF
Son Eklenen Albümler
  • TA2DS (S.K)
  • Kutahya Amatör Telsizcilik Sınavı
  • 1970 TRAC
  • TRAC Çanakkale Sınav Hazırlıkları ve Role Bakım Çalışması
  • Marmara Depremi Çalışmaları
  • Spektrum Daire Başkanı Ziyareti

 

QRZ callsign lookup
Callsign lookups provided by qrz.com

 

Etkinlik Takvimi
E-Bülten

       

 

              Track Your Stats

           Know Total Hits


Dernek Haberleri
M0XER-5 Balon Türkiye Üzerinde!!

M0XER-5 Balon Türkiye Üzerinde!!

      M0XER Çağrı işaretli İngiliz Amatör Leo Boadbar'ın gönderdiği APRS ve Paket Data gönderen Balon 14:00 itibari ile Fethiye üzerinden 8700mt irtifa da Ülkemiz üzerine giriş yapmıştır. Leo tarafından gönderilen e-mail aşağıda olup Muhtemel güzergah verilmiştir. 434.500 USB üzerinden Contestia 8/250 modundan Telemetri verileri dinlenip kayıt edilerek aşağıda verilen lik üzerinden kaydetmeleri rica edilmektedir.  

2014 Yılı İkinci Amatör Telsizcilik Sınav Başvuruları Başlamıştır.

2014 Yılı İkinci Amatör Telsizcilik Sınav Başvuruları Başlamıştır.

2014 Yılının Amatör Telsizcilik Sınavının ikincisi 25 Mayıs 2014 Pazar günü yapılacaktır. Amatör Telsizcilik Sınav başvuru ve sınav giriş ücreti ödemeleri 08 Mayıs 2014 Perşembe günü mesai bitiminde sona erecektir.  

M0XER-11 İşaretli Balon APRS Türkiye Üzerinden Geçti!

M0XER-11 İşaretli Balon APRS Türkiye Üzerinden Geçti!

M0XER Leo Bodnar tarafından 19.03.2014 tarihinde havaya gönderilen ve APRS sisteminin bulunduğu balon 22.03.2014 tarihinde Karadeniz üzerinden Doğu Anadolu istikametine doğru ilerlemiştir.  10 mW gücündeki verici ile 144.800 MHz’de APRS sinyalleri ve 434.500 Mhz-USB Contestia dijital modunda telemetre bilgilerini göndermekte olan sistemin Türkiye saatiyle 20:50’te en son APRS beykını kaydedilmiştir.  

TA2DS - Selim CANBEKEN

TA2DS - Selim CANBEKEN

    TRAC’ın emektarlarından Selim CANBEKEN aniden aramızdan ayrıldı. Daha kısa bir süre önce görüştüğüm bu dostumun ölüm haberini Pazartesi akşam saatlerinde aldığımda çok şaşırdım ve üzüldüm.         Rahmetli Selim’in Cemiyetimize üyeliği, Cemiyetimizin kuruluşundan oldukça kısa bir

TA2DS - Selim CANBEKEN Vefat etti!

TA2DS - Selim CANBEKEN Vefat etti!

Radyo Amatörleri Camiasından bir yıldız daha kaydı!, Değerli Radyo Amatörü TA2DS Selim CANBEKEN Vefat etti. Cenazesi ile ilgili bilgiler geldiğinde bilgi verilecektir. Kendisine Rahmet kederli ailesine başsağlığı dileriz.

TRAC İle Bartın Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

TRAC İle Bartın Belediyesi Arasında Protokol İmzalandı

      Bartın Belediyesi ile Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Genel Merkezi (TRAC) arasında yapılan telsiz haberleşme çevrimi hizmetlerinde işbirliği ve koordinasyon sağlanmasına ilişkin protokol imzalandı. Belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Taner Çetin, İtfaiye Müdürü Mustafa Kanmaz ile TRAC Bartın Temsilcisi Erhan

TRAC Elazığ Şubesi Kuruldu.

TRAC Elazığ Şubesi Kuruldu.

      TRAC Elazığ Şube kurucuları Genel Merkez Yönetim Kurulumuzdan aldığı yetki ile İl Dernekler Müdürlüğüne başvurusunu yapmış ve yapılan inceleme sonrasında Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Elazığ Şubesi kuruluşunu tamamlayarak, kurucu üyelerimiz aralarında görev dağılımı yapmışlardır.

YM9KK-R  Yedek Konferans Odası ve 439.400 Kars-Sarıkamış Rolesi

YM9KK-R Yedek Konferans Odası ve 439.400 Kars-Sarıkamış Rolesi

      TRAC Erzurum Şubesi’nin katkılarıyla  şubemiz tarafından YM9KK-R çağrı işaretiyle bir yedek konferans odası kurulmuştur. 

 

TRAC
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti
9 Nisan 1991 tarihi ve 91/1741 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile KAMU YARARINA çalışan bir dernektir.
IARU International Amateur Radio Union Member